9 квітня на фасаді Музею історії міста Києва відкрили артінсталяцію ORIGAMI for UKRAINE — яскраву композицію з 5000 металізованих паперових птахів. Це не лише візуальний артоб’єкт, а й потужний благодійний жест, мета якого — зібрати кошти на медичне обладнання для Київського міського центру відновного лікування.
Ініціатива об’єднала міжнародних партнерів: мерії Києва та Брюсселя, фонд CHU Saint-Pierre, ENGIE Foundation, Музей історії міста Києва та Фонд Андрія Матюхи.
Автор проєкту — бельгійський дизайнер Шарль Кайсін, відомий завдяки співпраці з провідними світовими брендами.
Андрій Матюха: «Мистецтво теж здатне лікувати»
Проєкт ORIGAMI for UKRAINE вперше було реалізовано у Брюсселі як акт солідарності з Україною. Тоді вдалося зібрати понад 50 тисяч євро на потреби Київського міського центру реабілітації. Київська версія проєкту — продовження цієї ініціативи, яке набуло додаткового символізму.
До створення інсталяції долучилися діти з Київського палацу молоді — їхня участь надала проєкту особливої душевності. Тисячі орігамі-птахів, зроблених руками дітей і дорослих, стали посланням підтримки, єдності та віри у відновлення.
«Цей проєкт для нас не лише про мистецтво. Він про стійкість, надію і нашу віру в життя навіть у складні часи», — підкреслили у Фонді Андрія Матюхи.
Андрій Валерійович Матюха: Допомога — не лише про гроші
Фонд Андрія Матюхи активно підтримує ініціативи, спрямовані на зміцнення медичної, соціальної та культурної інфраструктури країни.
У межах попереднього проєкту Good Donations та фонд Андрія Валерійовича Матюхи придбали ретракторну систему Thompson для відділення хірургії Охматдиту. Це інноваційне обладнання вже допомагає лікарям проводити операції з більшою точністю та комфортом як для медиків, так і для маленьких пацієнтів.
Андрій Валерійович Матюха наголошує: допомога — це не завжди про фінанси. Це також про створення простору, де людяність, партнерство та емпатія мають змогу розквітати: «Ми підтримуємо ті ініціативи, які об’єднують. Саме такою є ORIGAMI for UKRAINE».
Інсталяція залишатиметься на фасаді музею протягом 90 днів, слугуючи знаком дружби між Києвом і Брюсселем, які з 2023 року мають статус міст-побратимів.