Україна прагне повернути всіх військових та цивільних з російської неволі. Проте є категорії, яких потрібно обміняти в першу чергу. Про це в інтерв’ю “Апострофу” сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
За його словами, війна росії проти України носить геноцидний характер, тому пріоритетні категорії, “не обмежуються традиційними уявленнями”.
“На жаль, ми знову повинні говорити про важкохворих і поранених. Так, прогрес в цьому є, але поки не реалізована до кінця формула “всіх на всіх” у цих категоріях. Безумовно, це жінки, які залишаються в полоні. Окрема увага за дорученням президента, як і в інших випадках, приділяється захисникам Маріуполя. Також є інші складові, які потребують окремої опіки - це цивільні, зокрема, політв'язні і журналісти, які знаходяться в російській неволі, це некомбатанти, наприклад, захисники ядерних об'єктів Чорнобильської станції, які не мали перебувати в полоні в принципі. І багато інших категорій”, - зауважив співрозмовник видання.
Юсов підкреслив, що по кожній категорії ведеться окрема робота щодо повернення.
Нагадаємо, 16 травня в Стамбулі росія та Україна домовились про обмін полоненими за формулою “1000 на 1000”, який стартував вже 23 травня і завершився 25-го. Під час другого раунду перемовин у Стамбулі делегації України та РФ 2 червня погодили обміни військовополоненими в категоріях “18-25 річні”, “важкохворі та тяжкопоранені”, а також про репатріацію тіл загиблих за формулою “6000 на 6000”. 9, 14, 16, 19-20 червня та 26 червня Україна та Росія проводили узгоджені обміни військовополоненими та репатріацію тіл.
Читайте також: Міжнародний комітет Червоного Хреста досі не отримує підтвердження по більшості полонених, які перебувають в Росії. Тож Україна використовує власні інструменти й джерела інформації для підтвердження факту перебування захисника або цивільного в полоні для подальшого його звільнення.