RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

Всі новини

Пам'ятник дерев'яного зодчества: що відомо про скит, що згорів у Святогірську, фото

У суботу, 4 червня, на Донеччині російські окупанти обстріляли Святогірську лавру Московського патріархату. Всехсвятський скит, що згорів у результаті обстрілу, вважався пам'ятником дерев'яного зодчества і був найбільшим дерев'яним храмом України.

Будова перебувала у деякому віддаленні з інших споруд Лаври, пише “Апостроф”.

Храми Всесвятського скиту збиралися місцевими теслярами з масивних соснових колод. Для їх обробки використовувалося різьблення у традиціях давньоруського зодчества XVI–XVII століть.

Поруч були дерев'яні келії, в яких жили ченці. Скит було огороджено дерев'яним частоколом з тесовими воротами та кутовими вежами, що нагадували про билинні часи. Будівництво скиту, яке тривало 10 років, розпочалося у 2001 році.

Раніше на місці споруди стояла кам'яна церква при монастирі, освячена в 1912 році. Після закриття монастиря радянською владою в 1922 році, церква поступово прийшла в запустіння. Кілька років її використовували як зерносховище, а 1947 році підірвали залишками бойових снарядів, гранат та мін, знайдених на навколишніх полях під час розмінування.

Примітно, що рівно через сто років після закриття монастиря спадкоємиця СРСР - Росія - знову почала знищувати Святогірську Лавру.

Нагадаємо, 9 травня прицільним ударом росіяни повністю знищили Георгіївський скит Свято-Успенської Святогірської лаври.