Автоексперти розповіли як правильна посадка у кріслі, тримання керма, ремені безпеки на задньому сидінні, речі у салоні та швидкий огляд машини допоможе врятувати життя власнику машини.
Про це повідомляє "За кермом".
Посадка у кріслі
Існує міф, що відкинута спинка сидіння допоможе водієві розвантажити спину. Однак у такому положенні голова нахиляється вперед, йде навантаження на куприк, затікають шия та плечі. Також при різкому гальмуванні у разі аварії при відкинутому сидінні, водій не знайде опори в момент натискання на педаль гальма, тому що він машинально почне ковзати вгору по сидінню, вдавлюючи гальмо в підлогу.
Потім автовласник намагається знайти потрібну опору для належного натискання на гальмо за допомогою керма, хапаючись за нього, тягне на себе. Однак при використанні керма як опору, пропадає найважливіша функція кермового колеса – керованість. Водій сам собі блокує можливість крутити кермо, і по можливості звернути убік від перешкоди.
Експерти радять тримати спинку сидіння завжди вертикально так, щоб лопатки водія торкалися її, і при цьому витягнута рука лягала зап'ястям на верхню частину керма. Таким чином, не доведеться тягнутися за кермом для того, щоб їм крутити. Само сидіння потрібно посунути так, щоб натискаючи на гальмо нога залишалася трохи зігнутою. Після цього варто відрегулювати дзеркала заднього виду.
Тримання керма двома руками
Щоб краще відчувати положення коліс, оцінювати рівень повороту і керувати машиною потрібно тримати обидві руки на кермі. Інструктори радять найзручніше положення рук на кермі: за принципом циферблату "десять і два" або "дев'ять і три".
Ремінь безпеки на задньому сидінні
Мало хто пристібається на задньому сидінні автомобіля, але в моменти можливої аварії це може вбити тих, хто сидить попереду. Так, в екстреній ситуації непристебнуті пасажири літатимуть ззаду, можуть своїм тілом натиснути на передні сидіння і тим самим вбити водія і людину, що сидить поруч. Також пасажир, що їхав на задньому сидінні непристебнутим, у разі ДТП може вилетіти між передніми кріслами у лобове скло. У машині має бути закріплено все: і домашны улюбленці, і вантаж у багажнику.
Речі у салоні машини
У момент різкого гальмування пляшка з водою або будь-який інший погано закріплений предмет може потрапити під педаль гальма за інерцією, що може мати дуже погані наслідки для водія. Тому варто перед відправкою перевірити, чи все надійно зафіксовано або заховано в машині, що може впасти під педалі.
Швидкий огляд машини
За будь-якої можливості фахівці радять оглядати своє авто проходячи один раз навколо машини. Таким чином можна виявити вчасно застряглий предмет у решітці радіатора і в колісних нішах, або пробите колесо, предмет у вихлопній трубі. Це варто робити перед поїздкою або зупинившись на заправці у дорозі. Такий побіжний огляд не займає і хвилини, але може дуже допомогти в разі чого.
Також не можна одразу їхати після роботи втомленим, варто відпочити хоча б хвилин п'ять, сидячи в салоні в тиші, перш ніж вирушати додому. Це допоможе краще сконцентруватись на дорозі. Під час тривалої поїздки, щоб уникнути засипання за кермом, потрібно зупинитися в безпечному місці на 20 хвилин і подрімати. Це допоможе зняти втому і сонливість.
Раніше ми публікували рейтинг автомобілів, які краще не купувати.