В Україні повернули плату за митне оформлення автомобілів, що ввозяться із-за кордону. Стягуватимуть мита та інші збори з 1 липня.
"Апостроф" з'ясував, яким чином в країні розраховуватимуть акцизний збір під час ввезення авто.
За чинним законодавством, під час ввезення транспорту в Україну потрібно внести до держбюджету чотири платежі: акциз, ПДВ, ввізне мито, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.
При цьому три з чотирьох податків залежать від вартості авто. ПДВ становить 20% від ціни, ввізне мито - 10%, пенсійний збір - 3-5% (залежно від вартості).
Від вартості авто акцизний збір не залежить, розраховується за формулою: Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік
Рівень базової ставки залежить від типу, а також об’єму циліндрів двигуна автомобіля: для бензинових об’єм до 3 тис. куб. см. - 50 євро, більше 3 тис. куб. см - 100 євро; для дизельних об’ємом до 3,5 тис. куб. см.- 75 євро, понад 3,5 тис. куб. см. - 150 євро.
Поняття "К двигун" - це об’єм циліндра двигуна у літрах.
Термін "К вік" - це кількість повних років, починаючи з року наступного за роком випуску машини до року його ввезення. Для нових автівок він дорівнює 1. Для тих, яким більше 15 повних років і вище - 15.
У новій концепції, яку ініціював уряд, пропонується майже цілком відмовитися від використання ціни авто як бази для розрахунку вартості розмитнення, зменшити кількість платежів. А мито і пенсійний збір взагалі пропонують скасувати. Залишаться тільки два платежі: ПДВ та акциз.
Базою для їх розрахунку стане проміжний показник (ставка податку), обчислюється за формулою: Ставка = Ставка базова х К
Ставка базова - число, встановлене залежно від віку авто. Для нового транспорту - 1,54 євро. Зі збільшенням віку число знижується, для 10-ти річної машини - 0,53 євро. Більше 10-ти років - 0,7.
У законопроєкті наводиться таблиця значень базової ставки залежно від віку машини:
К - складний коефіцієнт, який обчисолюється за формулою:
К = Ко х Кт х Кек,
Ко - це об’єм двигуна у сантиметрах кубічних (тобто 1,4 тисячі, а не 1,4);
Кт - це коєфіцієнт, що залежить від того, який тип двигуна: для бензинових - 1, для дизельних - 1,2, для гібридних машин - 0,5;
Кек - це коефіцієнт ексклюзивності. Для бюджетних машин дорівнює 1; для авто вартістю понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня поточного року (цьогоріч це 2,427 млн гривень чи 83,33 тисячі доларів) - 2. Це - додатковий податок на дорогі авто.
Під час розмитнення авто рівень ПДВ та акцизу розраховуватимуть на основі обчисленої ставки за наступними формулами:
ПДВ = Ставка х 3,5 х 20 %
Акциз = Ставка / 2
Таким чином, загальний обсяг оподаткування (ПДВ плюс акциз) становитиме 1,2 ставки.
Також планують повністю звільнити від плати за розмитнення ввезені з-за кордону в Україну електрокари.
Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Кінець нульового розмитнення автомобілів: що влада пропонує натомість