RU  UA  EN

Четвер, 19 грудня
  • НБУ:USD 41.50
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.50
Суспільство

Новини

18 грудня

Всі новини

170 тисяч штрафу за нерозмитнену "євробляху": як законно уникнути покарання

Українці можуть оскаржити грошові штрафи за нерозмитнену "євробляху" у судовому порядку.

Про це інформує тематичне видання "Дорожній адвокат".

За словами експертів, українці на законних підставах можуть оскаржити та скасувати штрафи за ввезені раніше автомобілі на єврономерах у судовому порядку. Як приклад наводиться рішення Апеляційного суду.

Читайте також: В Україні повертають обов'язковий техогляд авто: відповіді на 5 головних питань

Зокрема, до Феміди звернувся українець, якому виписали величезний штраф за автомобіль, завезений у 2016 році. На момент ввезення митниця вирішила не штрафувати його на 8500 гривень, а виписала його у травні 2022 року у розмірі 170 тисяч.

Суд першої інстанції визнав грошове покарання справедливим, але чоловік із таким рішенням не погодився та подав апеляцію.

Апеляційний суд, розглядаючи звернення громадянина України, прийняв бік власника "євробляхи". Феміда у своєму рішенні звернула увагу, що на момент ввезення автомобіля та на момент закінчення дозволеного законом терміну перебування автомобіля в Україні дії громадянина підпадали під дію ч.3 ст. 470 Митного Кодексу у "старій" редакції.

За таке правопорушення було передбачено штраф у розмірі 8500 гривень. Диспозиція статті 470 Митного кодексу на момент стягнення не передбачала штрафу у розмірі 170 тисяч і не дозволяла державі конфіскувати транспортний засіб.

За підсумками судового процесу Апеляційний суд скасував ухвалу першої інстанції та закрив стосовно громадянина провадження у справі за ч.6 ст.470 Митного кодексу у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, як наголошують юристи, якщо "євробляху" було ввезено в Україну в період 2016-2019 років і якщо митники не оформляли штраф у розмірі 8500 гривень – нести відповідальність за новим законом та платити 170 тисяч гривень українці не зобов'язані.

Раніше ми розповідали, як в Україні можуть стежити за "євробляхами" після запровадження обов'язкового техогляду.