RU  UA  EN

Субота, 27 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

27 квітня

Всі новини

Найзнаковішою книгою нашої Незалежності українці обрали "Справу Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані

партнерський матеріал

"Український інститут книги" оголосив результати всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції до 30-річчя Незалежності України "30 знакових книжок нашої Незалежності", яка тривала з 15 вересня до 15 жовтня.

За цей період участь у голосування взяли 34 797 користувача, які віддали 267 815 голосів. Перемогу отримала книга Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" (Vivat, 2019) — 9535 голосів. На другому та третьому місці – "Триста поезій" та "Записки українського самашедшого" Ліни Костенко ("А-ба-ба-га-ла-ма-га", 2012 і 2010) — 8233 та 8086 голосів, відповідно.

На четвертому місці — "Чорний ворон" Василя Шкляра ("Клуб сімейного дозвілля", 2009) — 6732 голосів. П'яте місце посіла книга Івана Малковича "Абетка" ("А-ба-ба-га-ла-ма-га", 1999) — 6343 голосів.

У десятку також увійшли: "Україна: Історія", Орест Субтельний; "Солодка Даруся", Марія Матіос; "Ворошиловград", Сергій Жадан; "Століття Якова", Володимир Лис; "Ukrainer. Країна з середини", Богдан Логвиненко. Повний топ-30 можна переглянути на сайті УІК.

Директорка Українського інституту книги Олександра КовальФото: УІК

Довгий список зі 100 найменувань знакових книжок нашої Незалежності сформували експерти книговидавничої галузі, літературознавці, перекладачі, історики літератури разом з УІК. Серед зовнішніх експертів, що взяли участь у формуванні довгого списку, — Тамара Гундорова, Тетяна Трофименко, Ростислав Семків, Микола Рябчук, Софія Челяк, Ростислав Мельників, Дар’я Бадьйор, Олена Гусейнова, Таня Стус, Мирослава Прихода, Богдана Неборак, Ярослава Стріха, Ольга Герасим’юк.

У список потрапили ті видання, що викликали суспільний резонанс, сприяли розумінню історії України, створювали національну ідентичність, об’єднували всю Україну та формували імідж країни за кордоном завдяки високій якості та актуальності. Особливістю списку стало те, що до нього увійшли художні, науково-популярні та дитячі видання.

"Особисто я абсолютно погоджуюсь з таким топ-3. Подібні конкурси вкрай вагомі для промоції читання загалом. Вони фокусують увагу на українській книзі, українських авторах. Хочу вірити, що більшість зі списку тридцяти увійдуть до плану обов’язкового прочитання кожним українцем. Бо знайомство з ними однозначно дасть поштовх читати українську книгу українського автора ще більше", – сказав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, що мета проєкту, реалізованого за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, — відзначити наймасштабніші здобутки української нації за історію її незалежності та переосмислити українську літературу й книжковий досвід незалежної України. Усі охочі з усієї країни могли вибрати із довгого списку довільну кількість книжок від 1 до 30 та проголосувати за них як за знакові книжки нашої Незалежності.