На місці реконструкції автомобільної дороги Дніпро - Решетилівка на Полтавщині, археологи виявили багато цікавих знахідок, зокрема ковзани, зроблені з кістки, що попередньо датуються Х-ХІІІ ст.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба".
На місці реконструкції дороги знайшли багатошарове поселення Решетилівка-III. Його відкрили археологи Олександр Супруненко та В'ячеслав Шерстюк ще в 2015 році. Розкопки цього року показали, що там збереглися три культурно-хронологічні горизонти.
Найбільш ранні об'єкти пов'язані з життям та господарською діяльністю представників катакомбної культури - племені средньобронзового часу (ХХ-XVII ст. До н.е.). Серед знахідок цього часу - фрагменти горщиків оздоблених відбитками шнура.
Другий горизонт - об'єкти, що належать чорноліській культурі, представники якої жили на цих землях в пізньобронзовий-ранньозалізний період (XI - VIII ст. До н. е.). Зокрема знайдені фрагменти кераміки, прикрашені наліпним валиком, а також бронзова шпилька.
Найцікавішою, археологи називають знахідку, якій може бути трохи більше тисячі років. Це - ковзани, зроблені з кістки, що попередньо датуються Х-ХІІІ ст. Їх виявили в культурному шарі поселення на глибині 0,5 м від сучасної поверхні. Один кінець виробу підтесаний і злегка піднятий над поверхнею, на обох кінцях зроблені дірки для кріплення до ноги.
Відомо, що в цей час ковзани зазвичай виготовляли з кісток коня або великої рогатої худоби. Схожі знахідки виявляли археологи під час розкопок в Чернігові.
Як повідомляв "Апостроф", в Польщі на території середньовічного поселення, яке датується 11-13 століттями нашої ери, археологи виявили безліч металевих і керамічних артефактів, серед яких цікаві дрібнички із зображенням людських облич.