Експерти розповіли про археологічні підтвердження справжності подій, описаних в Біблії щодо завоювання ізраїльтянами Ханаану і руйнування Хацору.
Про це пише Express.co.uk.
Історичність Біблії - гаряче обговорювана тема, хоча багато експертів з Писань стверджують, що археологічні дані можуть підтвердити Біблію. Біблійні тексти, такі як Книга Царств, Книга Ісуса Навина і Суддів, описують історію ізраїльтян від завоювання Ханаана до вавилонського полону в шостому столітті до нашої ери.
Книга Ісуса Навина, зокрема, сходить до часу після смерті Мойсея і каже про Бога, який наказав Ісусу Навину і ізраїльтянам захопити землі Ханаана. Багато сучасних вчених не вважають Книгу Ісуса Навина достовірним історичним документом.
Але Том Мейер, професор біблійних досліджень в Біблійному коледжі та аспірантурі Шаста в Каліфорнії, США, заявив, що існує достатньо археологічних свідчень, що підтверджують уривки з книги Ісуса Навина.
Так, професор Мейер вважає, що археологічні розкопки на місці ханаанского міста Хацор на півночі Ізраїлю призвели до відкриттів, які відповідають уривкам з Ісуса Навина.
"Виявлено неспростовні археологічні свідчення, що відносяться до біблійної розповіді про руйнування Ісусом Навином знаменитого міста Хацор", - зазначив біблійний експерт.
Стародавнє місто Хацор розташоване на північ від Галілейського моря. Воно було добре розвиненим містом за багато століть до часів Ісуса Навина. Ізраїльтяни завоювали місто, щоб отримати контроль і закріпитися в Ханаані.
"Згідно з Біблією, Джабін, цар Хацора, зібрав безліч незалежних північних царів разом проти Ісуса Навина для свого роду локальної світової війни, але конфедерація Джабіна була несподівано розбита армією Ісуса Навина", - розповів професор Мейер.
Археологічні свідчення справжності біблійної розповіді про Хацор були виявлені в 1950-х роках. Саме тоді ізраїльський археолог Іґаель Ядин знайшов верхні і нижні рівні міста, який загинув від пожежі.
Археологи виявили курган з попелу, що датується 14 століттям до нашої ери, що, на думку професора Мейєра, відповідає біблійним записам.
Крім того, багато з ханаанских статуй і культових предметів мали пошкодження, що збігається з біблійним приписом Ізраїлю знищити всі сліди ханаанского поклоніння, щоб вони не потрапили в пастку чужих релігійних звичаїв.
"Як і у випадку з відкриттями в Хацорі, кожного разу, коли твердження Біблії можуть бути перевірені, Біблія виявляється історично точною", - резюмував експерт.
Як повідомляв "Апостроф", в північній частині Ізраїлю, недалеко від кордону з Ліваном, археологи виявили стародавній арамейський напис, який підтверджує історичну достовірність Біблії і доводить, що цар Давид дійсно існував.