У п'ятницю, 1 квітня, до нашої планети максимально наблизиться астероїд, який астрономи назвали "потенційно небезпечним". Водночас вони не радять впадати в паніку, оскільки відстань між Землею та космічним тілом становитиме 7,4 мільйона кілометрів.
Про це пише Live Science.
Діаметр астероїда 2007 FF1 становить від 110 до 260 метрів. Небесне тіло відоме як астероїд класу Аполлон, а його орбіта навколо Сонця, яка займає 684 дні, перетинається з орбітою Землі. Астероїд класифікують як потенційно небезпечний через його розмір та відносно близьку до Землі орбіту.
Розмитий знімок небесного тіла, що летить у нашому напрямку, був зроблений астрономом із проекту Virtual Telescope ще 24 березня, коли астероїд знаходився на відстані близько 11,6 мільйона кілометрів від Землі.
Це буде найближчий проліт астероїда 2007 FF1 біля Землі після того, як астрономи вперше виявили його у 2007 році. У 2020 році він уже пролітав повз нашу планету і наблизився до неї на відстань у 17,3 мільйона кілометрів. Астероїд рухався тоді з тією самою швидкістю, як і зараз — 47 950 км/год.
Наступного разу астероїд максимально наблизиться до Землі 2 квітня 2037 року і згідно з прогнозами, "помахає рукою" з відстані 7,9 мільйона кілометрів.
Раніше астрономи з Обсерваторії Маунт-Леммон, штат Арізона, на початку цього року виявили астероїд 2022 АЕ1, чий рух спричиняє максимальний ризик зіткнення із Землею серед усіх відомих навколоземних об'єктів.