Написана майже тисячу років тому Ібн Сайяром аль-Варраком кулінарна книга Kitab al-tabikh є найповнішим твором такого роду. Вона містить понад 600 рецептів кулінарних і лікувальних страв, до яких входять і стародавні близькосхідні ліки від похмілля, засоби для підвищення сексуальної активності та страви для лікування низки проблем зі здоров’ям.
Про це пише Ancient Origins.
Стародавній текст був перекладений Навалом Насраллою, колишнім професором англійської мови та порівняльної літератури в Багдадському університеті, завдяки чому ці рецепти стали доступними для англомовного світу.
Про Ібн Сайяра аль-Варрака, автора тексту, відомо дуже мало, за винятком того, що він помер у 961 році нашої ери, і що йому було доручено написати кулінарну книгу про страви халіфів і знаті того часу. Деякі вчені припускають, що Аль-Варрак міг укласти рукопис на прохання свого покровителя, хамданідського принца Сайфа аль-Даула. Вважається, що багато рецептів були отримані від набагато раніших авторів і можуть бути набагато старшими за 1000 років.
Книга рецептів Аль-Варрака складається з п’яти розділів про кухонне начиння, спеції, вісім типів смаків, причини зіпсованої їжі та ліки; містить 79 розділів кулінарних рецептів, 20 розділів про кулінарний і обідній етикет і 25 розділів про лікувальні властивості їжі, включаючи те, що Насралла описує як "найкращі ліки від похмілля".
Ліки від похмілля Аль-Варрака під назвою "Kkishkiyya" — це рагу з м’яса, нуту та овочів із додаванням спеціального інгредієнта, відомого як хаск - ферментований йогурт. Він, як вважають, є ключем до полегшення того, що Насралла описує як "надлишок тепла в голові та шлунку".
У книзі також радять їсти капусту перед вживанням алкоголю, їсти закуски між напоями, щоб уповільнити його вплив, і пити воду наступного дня перед споживанням рагу. Сьогодні Kkishkiyya все ще готують таким же чином, переважно в північному Іраку та Лівані.
На додаток до ліків від похмілля, Аль-Варрака містить рецепт "пожвавлення коїтусу", який призначений тільки для чоловіків. Він включає по 15 грамів солодкої цейлонської кориці, нарду, гвоздики, морського костуса та імбиру, а також по 3 унції довгого перцю, морського мускусу, насіння крес-салату, насіння перської цибулі-порею та насіння моркви. Читачеві пропонується змішати їх усі разом з медом, щоб зв’язати в пасту, і з’їдати одну грудку розміром з мигдаль двічі на день натщесерце. У тексті написано, що рецепт буде дієвим, якщо "дасть Бог".
Нагадаємо, вчені знайшли перші в історії фізичні докази використання галюциногенів у Древньому Єгипті, що підтвердили письмові записи та багатовікові міфи про давньоєгипетські ритуали та практики.