RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.70
Суспільство

Новини

23 грудня

21 грудня

20 грудня

19 грудня

Всі новини

Археологи знайшли фігурку інопланетянина, якій 7 тисяч років

Археологи, які досліджували доісторичне місце на півночі Кувейту виявили загадкову глиняну фігурку, якій 7 тисяч років. Однак вчених вразив не вік знахідки, а те, як вона разюче схожа на сучасні зображення інопланетян.

Про це повідомляє Live Science.

Вчені описали артефакт як "маленьку, тонко зроблену голову з розкосими очима, плоским носом і витягнутим черепом". Це перша подібна знахідка в регіоні, хоча інші артефакти з подібним обличчям були виявлені в інших місцях давньої Месопотамії та є типовими для інших, пов’язаних з неолітичною спільнотою убаїдів, які оселилися в Перській затоці в шостому тисячолітті до нашої ери.

"Західка стала повним сюрпризом для всієї команди", — сказала керівник спільної експедиції Польщі і Кувейту Агнешка Шимчак.

Глиняна голова, знайдена в Бахра-1 на півночі Кувейту.Фото: Adam Oleksiak/CAŚ UW

Статуетку було знайдено в одному з найдавніших поселень у регіоні, яке існувало з 5500 до 4900 років до нашої ери.

"Присутність цієї фігурки на нашому місці викликає інтригуючі питання щодо її призначення та символічного, а можливо, й ритуального значення, яке вона могла мати для громади, що населяла це поселення", — сказав професор Варшавського університету Пьотр Бєлінський.

Дослідники також відзначили, що статуетка була зроблена з месопотамської глини, на відміну від "грубої червоної кераміки", яку зазвичай бачать по всій Перській затоці, що свідчить про те, що убаїди імпортували свої традиційні матеріали до регіону.

Символічне значення фігурки поки що невідоме, хоча деякі дослідники вважають, що її довгаста черепна коробка може служити моделлю для стародавніх практик "формування голови", яких дотримувалися убаїди і раніше вже спостерігали в месопотамських останках скелетів.

Фігурка жінки з головою ящірки, яка годує дитину, датована періодом убаїдів, приблизно 4000 р. до н.е., з Музею Іраку. Фото: Osama Shukir Muhammed Amin FRCP

Деякі дослідники вважають, що таємнича практика, яка досягла піку в п'ятому тисячолітті до нашої ери, демонструвала соціальний клас або ідентичність людини в рамках стародавньої цивілізації.

Як повідомляв "Апостроф", в Ізраїлі знайшли поселення з найдавнішим храмом, якому 5 тисяч років.