Археологи в Єгипті виявили 13 стародавніх мумій, прикрашених золотими язиками. Цю неймовірну знахідку зроблено на кладовищі в Оксирінху, яке багате на артефакти часів Птолемеїв і Римської епохи.
Про це повідомляє Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.
Мумії, які датовані періодом Птолемеїв (приблизно 304–30 рр. до н. е.), були знайдені в могильній шахті, що містила зал із трьома камерами. Знахідка дозволяє зазирнути в складні вірування та ритуали стародавніх єгиптян щодо загробного життя.
Використання золотих язиків було частиною похоронної практики, коли померлим надавали золоті замінники їхніх язиків, щоб допомогти їм говорити перед богами в загробному житті. Золото, яке вважалося «плоттю богів», символізувало божественну силу і чистоту.
Нове відкриття було зроблене після аналогічної знахідки 16 золотих язиків в Оксирінху на початку цього року. Практика використання золотих язиків припускає, що ці особи мали високий статус, можливо, вони були членами місцевої еліти, пов’язаної з храмами та культами тварин, поширеними в цьому регіоні.
Поряд з муміями археологи виявили 29 амулетів у формах, які мали символічне значення, наприклад, жуки-скарабеї, що символізують рух сонця, і такі божества, як Гор, Тот та Ісіда. Деякі амулети поєднували форми кількох богів, підкреслюючи складність давньоєгипетських релігійних вірувань.
Відкриття в Оксирінху дають безцінне уявлення про похоронні звичаї та релігійні вірування стародавніх єгиптян епохи Птолемеїв. Використання золотих язиків і амулетів відображає їхнє глибоке шанування загробного життя та бажання забезпечити померлому можливість спілкуватися з богами.
Нагадаємо, раніше вчені дослідили єгипетську мумію віком понад 3 тисячі років і дійшли висновку, що ця людина могла померти від бубонної чуми.