Понад 1000 вчених із 70 країн зібралися разом, щоб провести найбільше дослідження щастя, яке коли-небудь проводили. Для участі у "Глобальному мегадослідженні щастя" буде набрано щонайменше 30 тисяч учасників з усього світу.
Про це повідомляє The Guardian.
Вибираючи суб’єктів різного походження та національності, дослідники сподіваються знайти якісь універсальні тенденції, які могли б розкрити таємницю того, що справді робить людей щасливими. Кожному учаснику буде призначено коротке щоденне «втручання у щастя», яке варіюється від швидких процедур йоги до того, щоб знайти час для дзвінка родичу.
Професор Елізабет Данн, психолог з Університету Британської Колумбії, яка працює над дослідженням, каже: «Наша мета полягає в тому, щоб це був найбільший, найповніший і найрізноманітніший експеримент щодо щастя, який коли-небудь проводився. Якщо ми знайдемо речі, які є ефективними в усьому світі або принаймні ефективними в певних місцях. Коли ми визначимо, які це місця або які люди отримують користь, це буде величезний крок вперед для науки про щастя».
За останній рік понад 1000 вчених подали свої пропозиції щодо того, що має бути розглянуто в дослідженні. Зараз ці ідеї зведені до 24 втручань, розбитих на сім різних категорій.
Кожного учасника буде призначено або до контрольної групи, яка житиме своїм життям, як і раніше, або до групи, яка отримуватиме одне з цих заходів. Вони розроблені так, що займають не більше 25 хвилин на день, не вимагають спеціального обладнання та виконуються повністю вдома.
Процедури включають щоденні вправи, такі як йога або високоінтенсивні інтервальні тренування, а також соціальні зміни, як-от дзвінок коханій людині або спілкування з чат-ботом зі штучним інтелектом.
«Усі втручання можна робити вдома, людям не потрібно, щоб хтось за ними спостерігав або допомагав. Це було дуже свідоме рішення з нашого боку», - пояснив головний дослідник доктор Барнабас Сазі з Університету Етвеша Лоранда в Будапешті.
Записуючи самооцінку щастя кожного з учасників, коли вони вносять ці зміни, дослідники сподіваються побачити, що насправді впливає на чиєсь щастя.
Більш різноманітні дослідження щастя вже допомагають вченим зрозуміти таємниці щастя. На початку 2024 року дослідники з Барселони та Канади опитали 2966 людей з корінних і місцевих громад у 19 місцях по всьому світу. Їх результати показали, що люди в цих невеликих громадах корінного населення показали напрочуд високий рівень щастя, попри те, що жили у відносній бідності.
Економічне зростання та вищі доходи домогосподарств історично розглядалися як спосіб підвищити добробут людей, і глобальні опитування показали, що люди в країнах з високим рівнем доходу, як правило, повідомляють про вищий рівень щастя, ніж люди в країнах з низьким рівнем доходу.
Однак ці дані можуть поставити під сумнів припущення про те, що вищий валовий внутрішній продукт (ВВП), грошовий вимір вартості річного виробництва країни, є надійним показником щастя.
Натомість дослідники припускають, що такі фактори, як зв’язок із природою та міцна соціальна мережа, можуть бути набагато ціннішими за матеріальне багатство.
Якщо їхнє дослідження буде успішним, глобальне мегадослідження щастя може призвести до ще більш цінної інформації про дешеві та надійні способи помітно покращити життя людей.
Нагадаємо, в 2024 році Фінляндія стала лідером в рейтингу щастя за версією World Happiness Report сьомий раз поспіль.