У неділю, 24 лютого, о 14:27 за східним часом вчені зафіксували потужний сонячний спалах X2.0, який викликав короткохвильове радіовідключення в деяких частинах Тихого океану.
Про це повідомляє Space.
Як пояснили вчені, через підвищену кількість ультрафіолетового випромінювання, яке супроводжує спалахи на Сонці, може відбуватися повна або неповна втрата високочастотних радіосигналів у освітлених Сонцем областях. Спалахи класу X є найсильнішим класом сонячних спалахів, які класифікуються за 4-бальною шкалою.
Кожен випадок радіознеструмлення також класифікується за шкалою космічної погоди Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, яка описує, як кожен рівень вплине на Землю. Ця подія отримала статус «Сильний», який знаходиться в середині шкали під подіями «Екстремальні» і «Суворі».
Вчені наразі не підтвердили загрозу для Землі через викид корональної маси (СМЕ). Але космічний корабель, який спостерігав за Сонцем, зафіксував колосальні викиди плазми і магнітного поля Сонця.
Як відомо, коли шлейфи плазми та магнітне поле Сонця викидаються в космос і досягають Землі, вони можуть викликати геомагнітні бурі. Внаслідок подібних штормів на нашій планеті можливі впливи на електромережі та виникнення полярного сяйва.
Нагадаємо, на початку березня в Україні різко зміниться погода - очікуються опади у вигляді снігу та дощу, а температурний фон суттєво підвищиться.