RU  UA  EN

Вівторок, 29 квітня
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 46.85
НБУ:USD  41.30
Суспільство

Новини

28 квітня

Всі новини

Збереглися шкіра та волосся: у Перу знайшли могилу елітної жінки каралів

Фото: колаж Апостроф

В Перу археологи розкопали унікальне поховання жінки із стародавньої цивілізації каралів - найдревнішої відомої культури в Америці, яка була представницею знаті. Це видатне відкриття підкреслює витонченість цього стародавнього суспільства, а також розкриває видатну роль, яку відігравали в ньому жінки.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби міністерства культури Перу.

Тіло жінки, яка жила між 3000 і 1800 роками до нашої ери, було знайдено в стародавньому рибальському містечку на узбережжі Тихого океану у винятковому стані збереження. Це трапляється дуже рідко в прибережній зоні, де зазвичай зберігаються лише розрізнені скелетні останки. Дивно, але її шкіра, волосся та нігті були цілими.

Загорнуті в шари бавовняної тканини, очеретяні циновки, сітки та пучки рослинних волокон, останки жінки супроводжувалися безліччю атрибутів поховання. Серед них панно, вигадливо вишите пір’ям ара, дзьоб тукана, прикрашений зеленими та коричневими намистинами, мушля амазонського равлика, солодка картопля, рибальська сітка, інструменти для плетіння та кілька очеретяних кошиків. Її голову прикрашав волокнистий головний убір, виготовлений із ретельно намотаних ниток. Ці артефакти, складені з великою ретельністю, ймовірно передавали складні похоронні ритуали та їхнє глибоке символічне значення.

Панно з пір’ям, знайдене в похованні, є одним із найстаріших відомих зразків мистецтва пір’я в Андах, що демонструє високий рівень майстерності, досягнутої цивілізацією каралів. Схоже, карали розробили деякі дуже досконалі методи виготовлення таких предметів, і їхня робота свідчить про те, що розвинені художні здібності, ймовірно, були поширеними серед цих працьовитих і творчих жителів Анд.

Наявність екзотичних предметів, таких як амазонські мушлі та частини тропічних птахів, також свідчить про те, що жителі Асперо вели торгівлю зі своїми сусідами, а також з народами, які жили віддалік і були пов’язані з тими самими торговими мережами. На цьому місці були знайдені предмети як з джунглів, так і з високогір’я, що свідчить про мирну та вигідну систему обміну з віддаленими регіонами. Ці торгові відносини забезпечили доступ до цінних товарів і допомогли зміцнити та підтримати інтерес каралів до побудови складного та організованого суспільства.

Артефакти, включені в поховання жінки, були особливо помітні, оскільки вони чітко показують, що вона мала високий соціальний статус: вишитий бісером дзьоб тукана, інструменти для плетіння та вишита вовняна тканина вказують на те, що вона, ймовірно, відігравала значну роль у соціальному чи релігійному житті своєї громади. Попри те, що цивілізація каралів не мала відомої писемності, могильні вироби, подібні до цих, дозволяють археологам робити висновки про суспільні структури та визначати статус окремих осіб у цих структурах.

Нагадаємо, раніше в Азербайджані знайшли поховання древніх амазонок, яких вважали міфічними героїнями.