У четвер, 23 липня зранку, Китай запустив свій перший зонд з дослідження Марса "Тяньвень-1" ( "Питання до неба-1") з космодрому "Веньчан" на острові Хайнань за допомогою ракети - носія "Чанчжен-5".

Про це повідомляє агентство "Сіньхуа".

За попередніми розрахунками, зонду знадобиться сім місяців, щоб дістатися до поверхні планети, в разі успіху місії зонд направить отримані дані на Землю в 2021 році.

У квітні цього року Китай повідомив, що місія з дослідження Марса включає вихід і обертання на орбіті Марса, посадку і переміщення по поверхні Червоної планети. У разі успіху місії вчені зможуть вивчити атмосферу, рельєф, геологічні характеристики, особливості магнітного поля планети, що допоможе отримати ключ до розгадки про походження і еволюцію Марса і всієї Сонячної системи.

Telegram-канал Daily Storm опублікував відео запуску.

Головна мета місії - знайти можливі ознаки життя на Марсі, а також допомогти вченим зрозуміти, чи можуть умови на цій планеті змінитися в майбутньому так, що вона стане придатна для життя людей.

Як повідомляв "Апостроф", раніше знімки Марса, зняті різними марсоходами NASA, коли вони рухалися по поверхні Червоної планети, об'єднали в відео - і ці кадри викликали захват у мільйонів глядачів.