RU  UA  EN

Понеділок, 20 січня
  • НБУ:USD 42.10
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.10
Світ

У США готують "Український тиждень"

Команда Ukrainian Week DC разом із Київською школою державного управління імені Сергія Нижного провели стратегічні консультації, присвячені підготовці до Ukrainian Week – адвокаційного тижня, що відбудеться у столиці США з 3 по 8 лютого.

Про це йдеться в повідомленні Ukrainian Week DC.

"Український тиждень" складатиметься із серії зустрічей, заходів і круглих столів, які об’єднають представників України та США. Основна мета події, яку планують провести у Вашингтоні, округ Колумбія, полягає у посиленні партнерства між нашими країнами, поглиблення економічних, культурних і політичних зв’язків, а також залучення союзників у консервативних політичних і бізнесових колах США.

Тиждень складатиметься із серії зустрічей і заходів, які об’єднають представників двох країн.

"Метою цього заходу є сприяння зміцненню відносин між українським та американським народами, а також поглиблення економічних і культурних зв’язків між двома націями”, — зазначив Браян Фіцпатрік, конгресмен США від республіканської партії, Співголова Конгресового Українського Кокусу.

16 січня у стінах Київської школи державного управління імені Сергія Нижного зібралися провідні політики, дипломати, громадські діячі, медіаексперти та підприємці, щоб обговорити напрями співпраці між Україною та США в умовах змін у політичному керівництві Америки.

"Ця зустріч є ключовим етапом підготовки до Ukrainian Week. Саме зараз, у період політичного перезавантаження у США, ми маємо нагоду повпливати на контур майбутньої американо-української співпраці, поглибити її, зокрема базуючись на фундаментальних християнських цінностях," – зазначив Павло Унгурян, організатор заходу.

Особлива увага під час консультацій була приділена роботі з консервативними аудиторіями, включаючи республіканське політичне середовище та бізнес-спільноту США. "Республіканська партія завжди виступала за сильне лідерство та чіткі стратегічні цілі, і наша задача – показати, що Україна відповідає цим стандартам і є надійним партнером," – сама ця теза об'єднала всіх учасників дискусії.

Генерал Девід Болдвін, командувач Національної гвардії США (2011–2022), наголосив: "Україна зараз захищає не лише свою незалежність, а й цінності, що є основою демократичного світу. Ukrainian Week у Вашингтоні стане платформою, яка зміцнить взаємну довіру між нашими народами та надасть новий поштовх партнерству".

Основні теми консультацій:

  • формування стратегічних меседжів для американських політичних еліт, зокрема республіканців;
  • узгодження шляхів залучення бізнесу до відбудови України;
  • посилення ролі України у діалозі з новою адміністрацією США;
  • презентація Ukrainian Prayer Breakfast (Українського молитовного сніданку), що відбудеться в межах тижня.

Зокрема, обговорили важливу роль США у посиленні позиції України у можливих перемовинах з Росією.

"Розмова між США і Росією завжди обертатиметься виключно навколо їхніх національних інтересів. У цьому діалозі Сполучені Штати будуть діяти з позиції сили, чітко демонструючи свою стратегію та принциповість. США не підуть на поступки Росії. Це сигнал для всього світу про те, що демократія та верховенство права залишаються основними орієнтирами у міжнародній політиці," – наголосив народний депутат України Вадим Івченко.

У заході взяли участь народні депутати Марія Мезенцева, Вадим Івченко, Мар'ян Заблоцький, Олександра Устінова, міністр молоді та спорту Матвій Бідний, впливові дипломати та провідні експерти із сфер політики, економіки, медіа й культури.

"Український тиждень" пройде у Вашингтоні на ключових майданчиках столиці США, включаючи Конгрес, посольства та бізнес-платформи. Цьогоріч захід зосередиться на важливих темах:

  • Вплив України на геополітичну стабільність у регіоні.
  • Залучення американського бізнесу до відбудови України.
  • Роль культурної дипломатії та міжлюдських зв’язків у зміцненні партнерства.

"Апостроф" також повідомляв, що у понеділок, 20 січня, в США запланована інавгурація обраного президента Дональд Трампа. На тлі свого повернення до Білого дому він вчергове згадав про дзвінок російському диктатору володимиру путіну та зупинку війни в Україні.