Народний депутат Олексій Гончаренко, на тлі заяв про тимчасове торгівельне перемир’я між США та Китаєм, а також заяв Пекіна про підтримку всіх зусиль, направлених на політичне врегулювання війни в Україні, окреслив роль Китаю як ключового гравця, якого боїться, а отже, поважає РФ.
Своєю думкою він поділився у Telegram.
Після того, як Сполучені Штати Америки та Китай домовилися на три місяці знизити ставки ввізного мита на продукцію одне одного, Пекін також оголосив, що підтримує всі зусилля, направлені на політичне врегулювання «української кризи», зокрема й запропоноване Україною та її європейськими партнерами і Сполученими Штатами Америки 30-денне припинення вогню.
Щодо цього Гончаренко вказує:
"Ось і результати торгівельного перемирʼя між США та Китаєм. Китай ключовий в нашій війні. Це єдина держава, крім США, яку боїться росія та путін. І без якої росії буде дуже важко. Тому поки що все йде по гарному сценарію".
Він зауважує, що кремлівський диктатор не хоче миру і це було зрозуміло давно:
"Він не боїться і не поважає Європу. І, на жаль, Європа має всі шанси вкотре це підтвердити. Якщо після ігнорування ультиматуму з її боку путін не отримає по зубах, він лише переконається, що діє правильно. Як саме має виглядати "по зубах"? Дуже просто — конфіскація російських активів. А не обійми і поцілунки".
Натомість він запитує, кого боїться - а отже, поважає - Володимир Путін:
"Кого боїться путін? А отже, кого поважає? (У його системі координат це одне й те саме.). США і Китай. Все. Це означає, що лише США і Китай можуть змусити його до миру. І якщо подивитися тверезо, путін вважає, що з Китаєм у нього все добре. Китайській владі така війна підходить. Вони отримують ресурси, дешеву росію, слабку Європу — і все це на фоні торговельної війни зі США. Їм це вигідно. Значить, залишається лише США. Це — реальність. Вона може не подобатись, але саме така вона є".
Нагадаємо, що США і Китай домовилися на три місяці знизити взаємні мита на 115%.
Читайте також, як Китай підтримав запропоноване Україною, Європою і США 30-денне припинення вогню. Заявили, що всі зусилля мають бути спрямовані на досягнення миру.