Процес вступу до Євросоюзу — це не змагання між країнами-кандидатами, а питання виконання критеріїв і політичної волі, заявила європейський комісар з питань розширення Марта Кос. На запитання журналіста про те, чи є країни, які можуть обігнати Україну на шляху до членства в ЄС, єврокомісар в інтерв'ю РБК-Україна відповіла, що процес вступу не є змаганням.

За її словами, ключовим фактором є здатність кожної країни-кандидата адаптувати своє законодавство до норм ЄС.

«Отже, у нас є різні країни-кандидати, і час залежить від багатьох чинників: ступінь узгодженості, політична воля країн-кандидатів пристосуватися до правил ЄС і, звісно, потужне лідерство в напрямку ЄС. І в усіх цих напрямках я можу сказати, що Україна дійсно дуже-дуже швидко просувається. Але ми також маємо враховувати, що є кандидати із Західних Балкан, які чекають на початок переговорів уже 20 років», — зазначила вона.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Приміром Кас згадала про Північну Македонію, яка отримала статус 2005 року.

«Я хотіла б сказати, що якби Україна повинна була чекати стільки ж, скільки чекає Північна Македонія, ви б чекали до 2045 року, але це не так», — зазначила єврокомісар.

За її словами, мова не про те, щоб обігнати, мова про виконання.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

26 червня в уряді Угорщини оголосили остаточні результати«референдуму» Voks2025 щодо вступу України до ЄС.

Там стверджують, що загалом проголосувало 2 278 000 осіб, з яких 95% проголосували проти вступу України до ЄС, тоді як решта 5% проголосували за підтримку України.

Читайте також в "Апострофі", як президент України Володимир Зеленський підписав укази про синхронізацію з трьома пакетами обмежень Європейського Союзу (ЄС) проти Росії.