У китайській провінції Хенань археологи виявили різьблену фігурку пташки віком 13,5 тисячі років - найдавніший тривимірний твір мистецтва східноазійського регіону.
Результати досліджень цього артефакту, які проводила міжнародна команда вчених, опубліковано в журналі Plos One.
Археологи зі Східно-Китайського університету, а також експерти з Франції, Ізраїлю та Норвегії вивчали 1,5-сантиметрову фігурку пташки, знайдену при розкопках в Лінцзіні (провінція Хенань). Її вирізали з обпаленої кістки тварини з допомогою кам'яних інструментів. При виготовленні статуетки використовувалися абразивний, калібруючий, дряпає і ріжучий методи обробки матеріалу.
Археологи відзначили, що статуетка відрізняється в технологічному і стилістичному відношенні від інших артефактів, які раніше було виявлено в Західній Європі і Сибіру.
Для визначення віку об'єкта і методів різьблення дослідники застосували технологію радіовуглецевого датування і комп'ютерну томографію.
Мініатюрна постать птиці виявилася найстародавнішим зразком тривимірного мистецтва не тільки Китаю, але і всієї Східної Азії. Різьблена пташка за віком старша від інших артефактів цього регіону на 8500 років.
За словами вчених, статуетка чудово збереглася.
Як повідомляв "Апостроф", раніше в російському місті Астрахань археологи виявили унікальні артефакти часів Золотої Орди.