Російське суспільство охоче вірить казкам про "зовнішнього ворога", оскільки це позбавляє його від необхідності нести відповідальність за сьогоднішній день і докладати зусиль для поліпшення свого становища.
Таку думку висловив російський історик Леонід Млечин в інтерв'ю на радіостанції "Эхо Москвы".
"Розумієте, одне - все звалити, скажімо, на американців. Ну все - такий ворог, зрозуміло, що щось не так, і ти сидиш на лавочці і разом з друзями обговорюєш підступи НАТО. А там десь вода протекла, десь сміття стоїть, десь ти щось недоробив, цвях вбив не в ту сторону... але не до того - бачиш, які вороги-то навколо", - заявив Млечин.
За його словами, на протистояння неіснуючому ворогові у Росії йдуть величезні інтелектуальні сили і свої ресурси.
"Сталін є наркотик, звичайно, те минуле, яке ми зараз собі комфортну конструюємо - це наркотик. Звичайно, ми спрощуємо собі життя таким чином. Ви бачите - навколо вороги, значить нічого робити не треба", - додав історик.
На його думку, поки немає ніяких передумов виходу з цієї нездорової ситуації.
"Ми зараз в стадії сублімації перш за все, нам зараз все це подобається, у нас зараз очі горять, ми разимо цього вічного американського ворога, це товар підвищеного попиту, на ньому чудово можна заробити і кар'єру зробити і так далі, це все зараз, і суспільство вбирає це все як губка", - заявив Млечин.
У той же час, підкреслив він, рано чи пізно росіянам все-таки доведеться зіткнутися з реальністю.
Нагадаємо, раніше у соціальних мережах викликав бурхливий резонанс лаконічний, але дотепний вираз про ворогів Росії.