Декілька десятків фармкомпаній продовжують вести бізнес на території Російської Федерації, незважаючи на повномасштабну війну в Україні.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО.
За даними відомства, на сьогоднішній день одразу 15 американських компаній продовжують працювати на території країни-агресора: Johnson & Johnson, Pfizer, Merck Sharp & Dohme, Abbott, Bristol Myers Squibb, Eli Lilly, Viatris, Celgene, Organon, AbbVie Inc., Marathon Pharma, Amgen, Solgar, PTC Therapeutics, Unipharm, Inc.
На другому місці в "антирейтингу" опинилася Німеччина, оскільки з ринку Росії досі не пішли дев’ять німецьких фармкомпаній: Bayer HealthCare, STADA, Menarini, BOEHRINGER I, Merck & Co, Bionorica, WÖRWAG Pharma, MERZ & CO, FRESENIUS AG.
На третьому місці - Індія з шістьма фармакологічними компаніями, серед яких Dr. Reddy's, Sun Pharma, Glenmark, Innotech, Jodas Expoim Pvt Ltd, Sentiss Pharma Pvt Ltd. Окрім цього, в Росії, незважаючи на військову агресію проти України, також працють корпорації з Франції, Великої Британії, Швейцарії, Італії, Японії, Ізраїля, Чехії, Румунії та інших країн.
"Як пояснюють представники фармацевтичного бізнесу, вони частково обмежили постачання деяких ліків до росії, але згідно норм міжнародного права, ці обмеження не поширюються на ліки, необхідні хворим на рак чи діабет та низку інших медикаментів. Залишаючись працювати на російському ринку, фармацевтичні компанії допомагають виживати російському населенню, але водночас вони фактично фінансують збройну агресію рф проти України", - зазначили в ЦПД.
Раніше ми розповідали, що французька компанія "Ашан" не планує залишати російський ринок.