RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Гуманітарний Хаб "Житомир" забезпечує медикаментами українські лікарні

новини компаній

Волонтери продовжують системно підтримувати «медичний фронт» України

Днями команда Гуманітарного Хабу «Житомир» у партнерстві з компанією «Азенко» передали до лікарні в місті Дніпро 2132 кілограми дороговартіснихмедичних препаратів та обладнання, серед яких проти епілептичні засоби, антибіотики, ручні реаніматологи, монітори контролю стану пацієнта та медичні датчики інфузії.

Загалом від початку війни житомирський хаб передав більше 100 тонн медикаментів до 14 областей України, які найбільше постраждали від російської агресії. Про те, як в Україну потрапляють медичні препарати, розповідає співзасновник Гуманітарного Хабу «Житомир» Донатас Піскун: «Гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів нам надають Туреччина, Японія та США. Ми також тісно співпрацюємо з МЗС з цього питання. Наразі через війну в країні існує проблема з логістикою, через яку лікарні часто не мають змогу поповнити запаси медикаментів. З цього питання ми тісно співпрацюємо з UNOPS та компанією «Азенко», які допомагають нам доставляти вантажі в Україну. Волонтери можуть швидко та оперативно реагувати на подібні виклики. Тому нормальне функціонування лікарень в більшості випадків залежить від якісної допомоги волонтерів».

Світ підтримує Україну

Нещодавно уряд Японії та японські компанії пожертвували понад 65 тонн гуманітарної допомоги, включаючи медичне обладнання та ліки. Співзасновник Олег Мажуго розповідає детальніше: «Ця допомога була зібрана урядом Японії та Посольством України в Японії, перевезена з Японії до Польщі в рамках проекту Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) та доставлена з Польщі до України Гуманітарним хабом “Житомир” за підтримки азербайджанської компанії “Азенко”. Дружня Японія передала 7 вантажівок ліків Україні. Отримано більше 45 найменувань препаратів і ліків для потреб лікарень. Вказана медична допомога вже відсортована волонтерами Хабу та поступово передається до медичних установ в Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Київській областях, де її найбільше потребують».

Завдяки отриманню гуманітарної допомоги медичні працівники матимуть змогу якісно та швидко лікувати пацієнтів. Але Гуманітарний Хаб «Житомир» допомагає не тільки лікарням, а також військовим та цивільним. Про це розповідає співзасновник Петро Романов: «Ми здебільшого передаємо великі партії ліків медичним закладам, але окрім цього до нашої організації звертаються за допомогою військові підрозділи, громадські організації, інші благодійні фонди, а також звичайні цивільні громадяни. Допомагаємо всім по можливості. Саме допомога нашим людям, теплі слова подяки надихають команду Гуманітарного Хабу «Житомир» працювати ще більше. Так ми наближаємо нашу спільну перемогу».

Петро Романов, співзасновник Гуманітарного хабу "Житомир"

Як звичайна ініціатива волонтерів перетворилася на потужний всеукраїнський хаб - історія Гуманітарного Хабу "Житомир"

Загалом від 24 лютого волонтери Гуманітарного Хабу «Житомир» вже передали понад 300 тонн гуманітарної допомоги на загальну суму більше 400 млн грн від українських та закордонних партнерів, яку було відправлено до найбільш постраждалих областей України.

За 5 місяців роботи волонтери передали десятки тонн продуктів та медикаментів цивільному населенню, тисячі тактичних аптечок, турнікетів, більше півтисячі приладів нічного бачення та мобільний шпиталь для військових, а також ліки та сучасне медобладнання для прифронтових лікарень.

З перших днів вторгнення російських військ мільйони українців потребували допомоги. Тому тисячі людей, які займалися буденними справами і мали звичайну роботу, пішли на волонтерський фронт. Спільна ідея допомагати людям об’єднала засновників житомирського гуманітарного хабу. Вже за лічені тижні організація стала потужним гуманітарним хабом.

Донатас Піскун, співзасновник Гуманітарного Хабу «Житомир»

«Спочатку збирали та розвозили потребуючим харчі та засоби гігієни, потім до списку додалися медикаменти. Запити на допомогу та потреби від людей стрімко зростали, тож ми почали активно шукати допомогу від закордонних партнерів. Наразі наша команда співпрацює з найбільшими світовими благодійними організаціями.

Ми отримуємо необхідну гуманітарну допомогу відповідно до запитів, які надходять від медичних установ, Збройних Сил України та громадян. Організовуємо логістику від донорів до нашого гуманітарного центру, який знаходиться в Житомирі. Далі волонтери сортують і завантажують гуманітарну допомогу для відправки в численні регіони України, де її найбільше очікують.

Це Харківська, Донецька, Сумська, Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Запорізька, Чернігівська, Житомирська, Київська області», - каже співзасновник Гуманітарного Хабу «Житомир» Олег Мажуго.

Допомогу для України волонтери запитують в іноземних партнерів, тісно співпрацюючи з українським МЗС.

«Нещодавно передали на потреби ЗСУ мобільний шпиталь на 50 місць, 648 приладів нічного бачення, а також більше 4000 тактичних аптечок нашим захисникам. Наразі реалізуємо отримані від японських партнерів 65 тонн медикаментів. І звісно продовжуємо щодня надсилати допомогу цивільним. Будемо працювати та допомагати стільки, скільки це буде необхідно. Разом наближаємо нашу перемогу», - продовжує Олег Мажуго. Волонтери розширюють співпрацю, щоб допомагати більшій кількості людей.

«Логістика під час війни - одне з найбільш складних у вирішенні питання. Завдяки співпраці з компанією "Азенко" ми ефективно працюємо, доставляючи вантажі в Україну, а після сортування розвозимо гуманітарну допомогу по областях України, де її найбільше потребують» - розповідає співзасновник Гуманітарного Хабу «Житомир» Петро Романов.

Олег Мажуго, співзасновник Гуманітарного хабу "Житомир"

Запити про допомогу надходять цілодобово. Волонтери Житомирського гуманітарного хабу працюють без вихідних та не залишають поза увагою жодного повідомлення.

«Українське суспільство унікальне з точки зору самоорганізації. Гуманітарний Хаб «Житомир» – яскравий тому приклад, як під час війни звичайна ініціатива волонтерів перетворилася на потужну всеукраїнську благодійну організацію, що співпрацює з найбільшими світовими благодійними фондами, має чіткі логістичні процеси, налагоджену координацію між волонтерами по всій країні. Саме завдяки самоорганізації та сміливості нас неможливо перемогти» - вважає засновник та голова Наглядової ради Гуманітарного Хабу «Житомир» Донатас Піскун.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter