RU  UA  EN

Неділя, 28 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Який курс валюти на сьогодні в банках: детальне роз'яснення

новини компаній

Зараз в Україні діють особливі правила валютно-обмінних операцій. Зокрема запроваджені різні курси долара та євро стосовно гривні.

Тож, якщо ви бажаєте дізнатися поточний курс долара на сьогодні, потрібно додатково зважати на спосіб обміну: у касі банку чи за картковими операціями.

Про це нам розповіли фінансові експерти “Райффайзен Банку”, що цьогоріч знов увійшов до п’ятірки найнадійніших фінустанов України за рейтингом аналітичної компанії YouControl.

До речі, у мобільному застосунку цього банку клієнти також бачать різні курси валют. Тож, скільки гривень можна отримати за умовні 100 доларів сьогодні? Відповідь - далі у статті.

Три курси валют

Валютний курс - це вартість одиниці однієї валюти у грошовій валюті іншої країни. Такий курс встановлюють на законодавчому рівні. На нього мають вплив економічна ситуація у країні та попит на купівлю-продаж валюти.

В Україні продаж іноземної валюти не заборонений, крім російських та білоруських рублів. Як можна побачити на сайті raiffeisen.ua, діє три курси купівлі-продажу. Отже, Райффайзен Банк, як і інші банківські установи, розміщує щодня:

  • поточний курс валюти в банках (окремо в касі та через застосунок Raiffeisen Online);
  • офіційний курс від НБУ;
  • обмін за картковими операціями.

Різниця між купівлею та продажем валюти також зберігається. Аби не заплутатися у вирі цифр, фінансові експерти радять користуватися валютним калькулятором. З його допомогою клієнт може перевірити, скільки гривень він отримає, продаючи визначену суму валюти. Або, навпаки, скільки гривень потрібно, щоб купити долари чи євро.

Але будьте готові, що за правилами Банку, установа залишає за собою право змінити курсу обміну в будь-який момент.

ВАЖЛИВО: якщо купувати валюту через обмінники та “з рук”, реальний курс обміну завжди вищий за банківський.

Що таке “курс карткових операцій”

Українці, котрі зараз перебувають за кордоном, помітили, що під час оплати гривневою карткою на касі магазину відбувається конвертація у валюту країни перебування за відмінним від офіційного та реального курсом. Це і є курс карткових операцій для карток Mastercard та Visa.

Він нижчий за банківський, але вищий за встановлений Нацбанком. За таким курсом українська гривня конвертується у злоті, євро, чеські крони тощо.

Крім власне вартості покупки у валюті, з рахунку може списуватись комісія за конвертацію. Її розмір залежить від типу картки клієнта - дебетова чи кредитна. Це приблизно 1-3% від суми платежу.

Де дізнатися офіційний курс інших валют

Національний Банк України встановлює офіційний курс не лише для євро та доларів. Українці мають змогу придбати у касі польські злоті, фунти стерлінгів, швейцарські франки, канадські долари, угорські форинти та чеські крони. Реальний курс для купівлі цих валют також відрізняється від офіційного.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter