RU  UA  EN

Субота, 21 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Технологічні тренди та безпека даних у фінтех-просторі

новини компаній

Безпека даних є ключовим фактором розвитку індустрії фінансових технологій. Перш ніж випустити свій продукт, будь-яка фінтех-компанія має продемонструвати його захищеність і сформувати довіру цільової авдиторії. Але обсяг даних безперервно зростає, що ускладнює дотримання правил безпеки — за даними FinTechNews, кількість інформації в цій сфері збільшується на 20% щороку.

Для розв’язання цієї проблеми потрібні принципово нові рішення, які можуть посилити захист чуттєвих даних і поліпшити репутацію фінтех-бізнесу. Про поточні тренди та інноваційні технології розповідає докладніше Artem Lyashanov, CEO компанії bill_line.

Хмарна безпека

Фінансові продукти розвиваються, стаючи все складнішими. Для нас вже стали звичними автоматичні платежі, резервування коштів за договорами, а також персоналізовані кредитні ліміти, бонуси й інші умови обслуговування. Обробляти їх локально дуже важко — далеко не кожна компанія може створити відповідну інфраструктуру і тим паче подбати про належний рівень безпеки.

Тому бізнес поступово переводить свої послуги в «хмари» — розосереджені мережі дата-центрів із великою обчислювальною потужністю. Таке рішення дає цілу низку переваг:

  • Підвищений рівень безпеки. Суперкомп’ютери в дата-центрах можуть використовувати інноваційні методи шифрування, стійкі до зламу.
  • Швидкий доступ. Розосереджена хмара автоматично спрямовує запит до найближчого вузла. Завдяки цьому вдається мінімізувати затримку платежів для клієнтів з будь-якої точки світу.
  • Зручне управління. Щоб змінювати налаштування та отримувати статистику, достатньо мати під рукою смартфон чи ноутбук — ситуацію можна тримати під контролем у режимі 24/7.

Штучний інтелект

Саме застосування ШІ є ключовим трендом 2024 року, який продовжить розкривати свій потенціал до кінця поточного десятиріччя. Сьогодні кожна друга американська фінтех-компанія використовує штучний інтелект для захисту чутливої інформації та гарантування безпеки капіталу.

ШІ може застосовуватися в таких сценаріях:

  • Для багатофакторної автентифікації. Штучний інтелект здатен швидко обробляти фотографії та записи голосу, підтверджуючи особистість клієнта.
  • Для аналізу характеру фінансових операцій. ШІ може знаходити ознаки відмивання коштів, отриманих незаконним шляхом.
  • Для захисту від шахрайства. Artem Lyashanov наголошує, що предиктивна аналітика є однією з пріоритетних технологій. Вона здатна розпізнавати порушення ще до здійснення трансакцій. Це дає змогу завчасно попередити користувача та уникнути проблеми.

Блокчейн

Революційна технологія, яка мала б змінити фінанси, досі не отримала масового поширення. І все ж спеціалісти bill_line вважають, що в неї є майбутнє. У найближчі 5–10 років вона може стати такою ж звичною для нас, як і банківські картки.

Нагадаємо, що блокчейн — це ланцюжок із записів, у якому неможливо підмінити один елемент, не пошкодивши сусідні ланки. Зазвичай для його підтримки використовуються розосереджені мережі, що не залежать від конкретних комп’ютерів. Блокчейн може використовуватися в таких сферах:

  • У смарт-контрактах. Технологія дає змогу автоматично здійснювати трансакцію у разі виконання певної умови, наприклад під час продажу активів. Завдяки цьому можна проводити безпечні платежі з мінімальними витратами ресурсів.
  • У захисті чутливих даних. Інформація у блокчейні може бути ключем до шифру. Щоб підмінити або знищити її, потрібні дуже великі ресурси, недоступні пересічним зловмисникам.
  • У створенні архівів. За допомогою блокчейну можна відстежити абсолютно всі фінансові операції певного сервісу, компанії чи користувача. Це слугує гарантією їхньої чесності та правильності.

Фінтех-безпека завтрашнього дня

Майбутнє принесе ще більше нових технологій, які зроблять фінансову сферу ще зручнішою і складнішою. Тому вже сьогодні слід думати про нові інструменти захисту даних — надійні, швидкі та універсальні. Серед поточних трендів такими можна назвати штучний інтелект, хмарні системи безпеки та блокчейн.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter