RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Валютний ринок

Ловіть момент: аналітики пророкують різке зростання біткоїну

Високий попит на біткоїн спостерігається з боку інституційних інвесторів

Високий попит на біткоїн спостерігається з боку інституційних інвесторів Фото:

За останні 6 місяців Біткоїн виріс більше ніж удвічі, впевнено оновивши історичні максимуми 2021 року. Аналітики очікували такого зростання ще в січні після того, як регулятор SEC схвалив 11 заявок на біржові спотові ETF на Біткоїн.

За оцінками аналітиків, чиї прогнози наводить Euronews, до кінця 2024 року вартість Біткоїна може сягнути 88 000 USD. Ця думка була висловлена після проведення опитування британською фінтехкомпанією Finder серед представників криптовалютних платформ та експертів криптоіндустрії, які спираються на фундаментальні фактори та технічний аналіз.

Інші аналітики також налаштовані оптимістично:

  • Майк Новограц, CEO Galaxy Digital: "Після схвалення ETF у багатьох відбувся «зсув мислення». Бейбі-бумери отримали свій перший шанс на цифрове золото через інвестиційних консультантів. До кінця року ми побачимо BTC по 100 000 USD. І якщо говорити про корекцію, то нижче 50 000 просадки ми вже не побачимо, хіба що трапиться щось неординарне".
  • Роберт Кійосакі, автор бестселлера "Багатий тато, бідний тато": "Біткоїн злітає. Найбільша помилка, яку ви можете зробити – зволікання. Важливо почати, навіть з $500. Наступна зупинка – $300 000 у 2024 році", – написав він у соціальній мережі.

Провідний фінансовий портал Traders Union озвучує більш реалістичні прогнози. На думку експертів TU, ціна Біткоїна упродовж 2024 року може піднятися до $77 800.

Читайте також: Створення електронної гривні. Чи запрацює український біткоін

Аналітики Binance більш стримані у прогнозі. За їхньою думкою, до початку 2025 року ціна буде триматися в зоні 71-72 тис., але малоймовірно зможе її перевершити.

Прихильники "булрану" (сильного росту криптовалюти) мають декілька ключових аргументів на користь подальшого росту:

Високий попит з боку інституціональних інвесторів

Мова йде в першу чергу про ключових інституціональних гравців та інвестиційні фонди:

BlackRock - один з найбільших в світі інвестиційних фондів, чия заявка на спотовий ETF була затверджена в США в січні, став найбільшим інвестором. Баланс фонду за два місяці зріс до 15,5 млрд дол. США. Усього фонд купив понад 225 000 ВТС.

Великий розробник програмного забезпечення MicroStrategy - інший великий корпоративний володар має на балансі понад 205 000 BTC вартістю 15,06 млрд дол. США. І продовжує нарощувати обсяги інвестицій.

(За даними порталу https://bitcointreasuries.net/).

У середині березня стало відомо, що компанія випустить облігації з погашенням у 2030 році на суму 500 млн дол. США для подальших інвестицій у Bitcoin. На фоні ралі ВТС акції MicroStrategy за день зросли на 10,85%.

Аналітики попереджають, що фонди не будуть скуповувати криптовалютні активи вічно. Але поки є тенденція, роздрібним інвесторам потрібно користуватися моментом.

ВТС перейшов психологічний рівень попереднього історичного максимуму

2021 рік болісно вдарив по самолюбству "хом'яків»", які намагалися "запропонувати в останній вагон відходячого поїзда". Тому було страх, що в зоні 63-67 тис. ВТС зіткнеться з великим обсягом продажів від тих, хто закупився на хайях 2021 року, і від тих, хто продає на сильних рівнях опору.

Але ВТС впевнено обновив історичні максимуми. За оцінками аналітиків, на ринку спостерігається серйозний спад пропозиції Bitcoin. Усі, хто хотів його продати, вже це зробили. І це означає, що зростання дефіциту за збереження спросу зі сторони інституційних інвесторів продовжить підштовхувати ціну вгору.

Наступний халвінг

У середині березня складність обчислень майнінгу оновила історичний максимум, збільшившись після останнього перерахунку на 5,79%. Наступний в квітні 2024 року халвінг зменшить дохід майнерів у 2 рази, зробивши його ще менш вигідним. І відповідно зменшить обсяг пропозиції ВТС.

У прихильників корекції також є свої аргументи. Індекс страху та жадібності перейшов відмітку 87%, що є практично історичним максимумом. Це свідчить про переоціненість активу та високий рівень ейфорії. Схожий стан ринку спостерігався в 2017 та 2021 роках. Після чого наставав спад.

Також залишається тиск на ВТС зі сторони регуляторів. Фактичний "контроль" над найбільшою біржею Binance зі сторони SEC вже охолодив запалоптимістів взимку 2023 року. У 2024 році триває інше, не менш значуще протистояння регулятора SEC та біржі Coinbase.

В цілому настрої на ринку залишаються оптимістичними, незважаючи на відносно невеликі локальні корекції на 3-5 тис. за кілька днів.

Висновок. З урахуванням динаміки зростання ціни ВТС останніх місяців, зростаючого попиту з боку інвестиційних ETF-фондів, наступаючого халвінгу та помірного оптимізму інвесторів, ми цілком можемо побачити 80 тис. вже на початку літа і 100 тис. до кінця року. Але приклад 2017 та 2021 років показує, що за кожною хвилею зростання настає глибокий спад. Тому важливо враховувати можливі ризики.

Читайте: Здавалося б, до чого тут Путін: коли в Україні запрацюють електронні гроші

Новини партнерів

Читайте також

Трамп "підняв" долар: що буде з гривнею та іншими валютами

Курс долара в Україні до кінця 2024 року буде в районі 42 гривень, 2025 року курс може зрости до 45-48 гривень

Яким буде курс долара в Україні до кінця 2024 року та у 2025 році: прогнози уряду та експертів

Курс долара до кінця 2024 року, швидше за все, перевищить 42 гривні, у 2025 році курс перебуватиме в діапазоні 44-46 гривень

Чи буде обвал курсу гривні влітку: прогноз від аналітиків

До кінця літа курс долара перевищить 41 гривню, курс євро – 45 гривень, до кінця 2024 року курси становитимуть 42 та 46 гривень відповідно