Лайм

Канадські лікарі заступилися за повних людей: велика вага не завжди говорить про погане здоров'я

Експерти виступили проти засудження людей, які живуть з ожирінням

Основним аргументом противників бодіпозитиву, включаючи Машу Єфросиніну, є твердження, що повна людина здоровою не буває. Однак новіе рекомендації канадських лікарів свідчать, що ожиріння має визначатися станом здоров'я людини, а не тільки її вагою.

Фото: Getty Images

У документі, опублікованому в журналі Canadian Medical Association Journal, міститься конкретне попередження про стигматизацію повних пацієнтів. Фахівці охорони здоров'я вважають, що заяви про безвідповідальність і відсутність сили волі покладають провину і сором на людей, що живуть з ожирінням.

"Багато лікарів дискримінують пацієнтів з ожирінням, і це може привести до погіршення здоров'я незалежно від їхньої ваги, - заявила BBC Ксімена Рамос-Салас, директор з досліджень і політики в Obesity Canada. - Упередженість щодо ваги - це не просто неправильне уявлення про ожиріння. Вона фактично впливає на поведінку практикуючих лікарів".

Рівень ожиріння в Канаді потроївся за останні три десятиліття, і тепер, за даними Статистичного управління, приблизно кожен четвертий канадець страждає від ожиріння. Хоча нове керівництво, як і раніше рекомендує використовувати індекс маси тіла (ІМТ) і окружність талії як діагностичні критерії, воно закликає лікарів приділяти більше уваги тому, як вага впливає на здоров'я людини.

"Невелике зниження ваги, приблизно на 3-5%, може привести до поліпшення здоров'я, але "краща вага" для огрядної людини може не бути її "ідеальною вагою" згідно ІМТ", - йдеться в документі.

Ожиріння назвали складним хронічним захворюванням, яке потребує постійного лікування і захисту пацієнтів від стигматизації.

"Люди, що живуть з ожирінням, потребують підтримки, як і люди, що живуть з будь-яким іншим хронічним захворюванням, - говорить Рамос-Салас. - Замість того, щоб радити пацієнтам "менше їсти, більше рухатися", необхідно надавати їм підтримку у вигляді психологічної терапії, ліків і баріатричної хірургії".

Втім, нові рекомендації не відміняють стандартних порад по зниженню ваги. Фахівці підкреслюють, що всі люди, незалежно від ваги, виграють від здорового, добре збалансованого харчування і регулярної фізичної активності.

Також експерти категорично попередили прихильників дієт про те, що ті не працюють. "Утримувати вагу часто буває складно, тому що мозок відчуває себе більш голодним і спонукає людей їсти більше. Багато досліджень показали, що більшість людей, що худнуть на дієті, знову набирають вагу", - йдеться в документі, а значить зміни в харчуванні та способі життя мають бути системними.

  • alyona alyona розповіла, як схудла на 10 кг за 1,5 місяці. Реперка почала скидати вагу з консультації дієтолога і здорово досягла успіху.
  • Раніше Оля Цибульська розповіла, як схудла на 12 кг. Зробити це її підштовхнуло невдоволення собою і бажання освіжити стосунки з чоловіком.

Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime, щоб нічого не пропустити.

Читайте також

Не поспішайте дзвонити сантехніку: дієві лайфхаки для прочищення зливу душу

Експерти з прибирання розповіли, як самостійно прочистити забитий злив в душі і які засоби треба використовувати

На бутерброди, до гарніру і просто так: як приготувати курячу ковбасу вдома

Шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати курячу ковбасу без добавок вдома

Сало в буряковому квасі - давній рецепт української закуски

Сало в буряковому квасі - стародавній український рецепт, таке сало можна зберігати два тижні