Лайм

Світ відзначає День археолога - час згадати 5 найбільш неймовірних відкриттів людства

Найцікавіші знахідки археологів

15 серпня відзначають День археолога. До цього свята ми вирішили підготувати для вас добірку найцікавіших археологічних відкриттів людства. І готові посперечатися, що ви точно знали не про всі з них.

Школа гладіаторів, Відень

Поруч з Віднем фахівцям вдалося відшукати найбільшу школу гладіаторів за межами Риму. Цікаво, що для цього не довелося навіть копати - унікальну знахідку виявили за допомогою дистанційного зондування. Потім дані передали експертам, які змогли створити 3D-модель будівель і провести повну віртуальну реконструкцію.

Величезна кругла арена, трибуни, лазні, кампус для тварин, житлові приміщення розташовані на 19 тисячах квадратних метрів. Особливо важливим в цій знахідці є те, що деякі деталі раніше ніколи не зустрічалися в гладіаторських школах. Але докладніше розповісти про це місце поки не вийде, адже розкопки ще не почалися.

Затонула флотилія, Чорне море

В акваторії грецького архіпелагу Фурне в 2015 році знайшли десятки затонулих кораблів. Це судна часів Візантійської і Османської імперій. Вченим вдалося виявити їх абсолютно випадково, вони вирушили на експедицію біля узбережжя Болгарії і наткнулися на флотилію. Судна відмінно збереглися через те, що на глибині 150 метрів немає світла і кисню.

Всього на даний момент нарахували близько 60 кораблів, серед яких торгове судно, затонуле понад 2.5 тисячі років тому. Багато деталей збереглися, наприклад, щогла, кермо, лавки, особисті речі. Раніше подібні кораблі ніколи не вдавалося досліджувати наживо, всі історичні дані були засновані тільки на малюнках, знайдених на давньогрецькій кераміці. На жаль, корабель не зможуть підняти на поверхню, адже це може його пошкодити. Але дослідні роботи триватимуть.

Фото: blackseamap.com

Скарби майя, Мексика

У Мексиці виявили близько 150 різних ритуальних артефактів цивілізації Майя. Вони залишилися недоторканими і збереглися практично в первозданному вигляді в одній з печер на півострові Юкатан.

Цікаво, що місцеві жителі виявили цю печеру ще в 1966 році, але тоді приїжджий археолог наказав запечатати вхід. Швидше за все, це було зроблено, щоб люди не розікрали скарби. Зараз ведуться активні дослідження, і можливо вже скоро світові стане відомо щось нове про легендарну цивілізацію.

Фото: Inah / Globallookpress

Ритуальне поховання дітей, Перу

У 2018 році в Перу археологи виявили найбільше поховання дитячих останків. На місці, яке вдалося відшукати фахівцям, були вбиті понад 140 дітей та понад 200 лам.

Нібито, принісши в жертву таку кількість життів, індіанці сподівалися задобрити богів. Також поруч був знайдений ритуальний ніж.

Фото: Karel Novarro / AP

Зуби, Німеччина

Німецьким археологам в 2017 році вдалося знайти в висохлому руслі Рейну людські зуби, віком близько 9.7 мільйонів років.

Ця знахідка може змусити антропологів в корені переглянути теорії про походження людини, так як адже ці зуби на кілька мільйонів років старші за ті, які вчені розглядали раніше. Герберт Лутц, керівник групи, вважає, що це можуть бути зуби австралопітека.

Фото: mainz.de

Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime, щоб нічого не пропустити.

Читайте також

Не поспішайте дзвонити сантехніку: дієві лайфхаки для прочищення зливу душу

Експерти з прибирання розповіли, як самостійно прочистити забитий злив в душі і які засоби треба використовувати

На бутерброди, до гарніру і просто так: як приготувати курячу ковбасу вдома

Шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати курячу ковбасу без добавок вдома

Сало в буряковому квасі - давній рецепт української закуски

Сало в буряковому квасі - стародавній український рецепт, таке сало можна зберігати два тижні