Літо – найкраща пора року, адже тільки в цей час є така величезна різноманітність фруктів та ягід. І якщо ви хочете насолоджуватися ними і за півроку, спробуйте зробити прості заготовки. Наприклад, можна закрити полуничний джем з базиліком або варення, яке зберігає аромат свіжої ягоди. theLime також ділиться рецептом ароматного конфітюру з полуниці з крохмалем.
Конфітюр – це фруктове або ягідне нещільне желе із солодким смаком та ніжною консистенцією. Від варення відрізняється тим, що у складі є желеподібні речовини. Від джему відрізняється тим, що ягоди та фрукти не перетерті, а цілісні або шматочками.
Інгредієнти: вода (400 мл), полуниця (2 кг), цукор (0,8 кг), кукурудзяний крохмаль (50 г).
Приготування:
Заздалегідь підготуємо банки та кришки для конфітюру. Банки промиваємо у проточній воді з миючим засобом або харчовою содою. Стерилізуємо в духовці, на пару або в мікрохвильовій печі. Якщо вони невеликі (до 0,5 л), це можна зробити в мікрохвильовій печі. Наливаємо в кожну трохи води і вмикаємо найбільшу потужність, чекаємо приблизно 3-5 хвилин.
Банки також можна простерилізувати у духовці. Для цього ставимо їх на решітку в холодну духовку та вмикаємо температуру 180°С. Стерилізуємо приблизно 20 хвилин. Кришки кип'ятимо у каструлі з водою 10-15 хвилин.
Читайте також: Полуничне варення з бананом та інші рецепти, які варто спробувати цього року.
Полуницю перебираємо, видаляємо ягоди, що підгнили або перестигли, а також плодоніжки з листочками. Промиваємо їх у проточній воді від пилу та бруду, потім відкидаємо на друшляк, щоб стекла зайва рідина.
Ягоди перекладаємо в каструлю, засипаємо цукром і заливаємо 200 мл питної води. На середньому вогні доводимо до кипіння, злегка зменшивши вогонь, варимо приблизно 20 хвилин.
Проціджуємо через друшляк чи сито, ягоди не викидаємо. Знову виливаємо сироп у каструлю та підігріваємо на плиті. Коли він закипить, вливаємо в нього тонкою цівкою розведений в 200 мл питної води крохмаль, постійно помішуючи. Акуратно, уникаючи розбризкування, викладаємо в конфітюр ягоди, варимо ще 10 хвилин.
Гарячий полуничний десерт розкладаємо у стерильні банки, закочуємо кришками.
Таке варення з полуниці можна подавати до млинців, панкейків або сирників чи використовувати як начинку для випічки.
- Раніше ми розповіли рецепт смачного та густого полуничного джему, який матиме желеподібну консистенцію.
- Читайте також на theLime, як приготувати ніжне полуничне суфле з желатином.
Цікаві новини для вас:
- Десерт з двох інгредієнтів: як приготувати лінивий тірамісу.
- Швидка і смачна закуска: як приготувати рулетики з крабовими паличками.
- Безалкогольний мохіто – популярний літній коктейль: як його приготувати.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.