Благовіщення Пресвятої Богородиці щороку відзначали 7 квітня, однак з переходом ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар дата святкування змістилася на 25 березня. Воно належить до дванадцяти головних церковних свят і вважається третім за важливістю після Великодня та Різдва. І хоча свято припадає на період Великого посту, церква дозволяє мирянам послаблення.
Що можна їсти на Благовіщення?
З усіх християнських традицій православний Великий піст - один із найсуворіших і найтриваліших. Початок Великого посту залежить від дати Великодня, а тому щороку змінюється. Цього року Світле Христове Воскресіння припадає на 5 травня, відповідно, Великий піст 2024 року триватиме з 18 березня по 4 травня. Протягом 40 днів віряни намагаються очиститися як духовно, так й фізично – тобто відмовляються від продуктів тваринного походження.
Читайте також: Меню на Великий піст 2024: рецепти смачних страв без м'яса, масла та яєць.
Церковний устав у Великий піст дозволяє всі продукти рослинного походження: фрукти та ягоди, овочі та коренеплоди, гриби, каші на воді. Послаблення в піст (наприклад, риба) дозволені тим, хто зайнятий на важких фізичних роботах, маленьким дітям, вагітним і жінкам, що годують, людям з хронічними захворюваннями.
Читайте також: Новий церковний календар на 2024 рік: дати найбільших свят.
Всім вірянам вживати рибу можна лише на Благовіщення (25 березня) та на Вербну неділю (28 квітня). Церков також дозволяє в ці дні їсти морепродукти. Тож на Благовіщення Пресвятої Богородиці 2024 можна готувати страви з сьомги, лосося, форелі, хеку, мідій, креветок або кальмарів.
Дізнайтеся також, коли Трійця у 2024 році: чи зміниться дата і що потрібно знати про свято.