Жінки, чиї чоловіки на фронті, часто відчувають тривогу та страх за них. Своїм досвідом розлуки з коханими іноді діляться і публічні особистості. До прикладу, раніше ведуча Маша Єфросиніна розповідала про переживання, пов’язані зі службою її чоловіка Тимура Хромаєва.
Тепер думками на цю тему поділилася акторка Вікторія Білан-Ращук, яка зіграла в серіалі "Голова" на "Новому каналі". Пресслужбі каналу жінка зізналася, як бореться зі стресом, та що допомагає їй вгамувати тривогу, думаючи про те, що її чоловік на війні.
Вікторія Білан-Ращук із чоловіком Володимиром
"Є органічні засоби побороти тривожність, а є штучні. Органічний, наприклад, це наявність зв’язку. Тобі поставили в переписці «плюсик» зранку чи ввечері, ти знаєш, що чоловік живий. І видихаєш. А штучні - це те, що я сама створюю, аби не впадати у відчай і не опускати руки", - розповідає Вікторія.
Завантажте себе роботою
"Не потрібно робити щось, від чого ви впадете без сил. Йдеться про роботу, яка приноситиме вам задоволення й перемикатиме увагу. Це дуже важливо! Перші півроку повномасштабної війни мені було дуже складно це робити, адже ти щохвилини чекаєш дзвінка чи повідомлення від чоловіка, - каже акторка. - Зараз, оскільки минуло вже чимало часу, та й професія повертається, я зрозуміла, що не треба чекати, коли мене завантажать роботою. Я сама для себе все влаштовую!".
Читайте також: Експерти назвали топ-5 побутових звичок, які пригнічують психологічний стан.
Згадайте про мрії та цілі
"Це допомагає, насправді, не лише жінці, а й чоловіку. Згадайте всі спільні плани, які ви мали раніше. Буквально випишіть на листочок, як це зробила я, і помаленьку втілюйте. За будь-якої можливості сповіщайте чоловіку хороші новини: що ви встигли зробити, що ще в планах…, - розповідає Вікторія. - Ми з Володимиром, наприклад, завжди мріяли про будинок. До війни уклали договір на його будівництво й проплатили кошти, але не встигли розпочати роботи. Тож я зараз за це взялася. Коли він чує від мене, як просувається процес, то дуже радіє. Каже: "Яка ти молодець! І те вже зробила, і те. А пам’ятаєш, ми ще хотіли ось те?". Тож я зрозуміла: хоч як би мені було важко охопити весь фронт робіт, я буду це робити! Бо це заряджає, тримає в тонусі і його, і мене".
Вікторія Білан-Ращук
Візуалізуйте
"Мене цей спосіб рятував у найтяжчі перші місяці повномасштабної війни, коли Володя був у дуже небезпечних вогневих точках. Я інтуїтивно відчувала, що в нього складні бої й небезпека, тому боялася й нервувала. Були моменти, коли все всередині стискалося, ставало складно говорити та навіть дихати. Тоді я намагалася уявляти "картинки навпаки". Тобто: він повертається, ми зустрічаємось, ідемо в кав’ярню чи кіно, сміємось. Я навмисно прокручувала все це в голові", - ділиться власним досвідом українка.
Читайте на theLime: Як розпізнати панічну атаку та впоратися з тривогою: поради психолога.
Моліться
"Я справді вірю в це. Вдома маю цілий іконостас. А ще в мене завжди пахне свічками та ладаном. Володя, до речі, не раз зізнавався, що відчував, як його рятувала моя молитва та світлі думки. - також каже Білан-Ращук. - Щиро вірю, що ця енергія, яку я намагаюся йому передати, доходить і допомагає йому".
Чоловік Вікторії Білан-Ращук служить на фронті
- Психіка захищається: раніше психологи розповіли, чому трагічні новини під час війни не викликають реакції.
Цікаві новини для вас:
- Як розвинути психологічну стійкість до стресових подій: поради психолога.
- Як нас змінила і чому навчила війна – інтерв'ю із психотерапевтом.
- Коли батьки у ЗСУ: як допомогти дитині пережити розлуку з татом чи мамою.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.