У Києві стався черговий скандал, пов’язаний із недоступністю укриттів під час повітряної тривоги. Під час загрози балістичного удару охоронці Національного авіаційного університету (НАУ) зачинили укриття перед десятками людей з дітьми, залишивши їх просто неба в момент можливої небезпеки.За словами очевидців, відповідальні особи на запитання про доступ до укриття відповіли: "Будуть вибухи – тоді впустимо"
Що ще більше обурило громадськість, так це те, що керівництво НАУ, зокрема ректорка університету та депутатка Київської міської ради від "Слуги народу" Ксенія Семенова, не лише не відреагувала на ситуацію, а й виявилася ініціатором розпорядження "нікого не пускати в укриття".
При цьому на останньому засіданні Київради Семенова публічно заявляла про необхідність покращення стану укриттів у столиці та висловлювала занепокоєння щодо їх доступності. Однак у реальності, коли виникла загроза життю мирних мешканців, укриття НАУ виявилося зачиненим, а відповідальні особи проігнорували безпекові заходи.
Чому ця ситуація викликала резонанс?
Загроза життю мирних громадян
Укриття, які мають рятувати людей під час обстрілів, повинні бути відкритими в будь-який момент тривоги. Закриті двері під час загрози балістичного удару – це нехтування безпекою жителів столиці.
Лицемірство чиновників
Ксенія Семенова, яка займається питаннями укриттів у Київраді, раніше наголошувала на важливості доступу до захисних споруд. Однак її власне розпорядження у НАУ суперечить цим заявам.
Відсутність контролю та безвідповідальність
Інцидент ще раз продемонстрував, що система укриттів у Києві залишається проблемною, і навіть у вищих навчальних закладах, де повинні забезпечувати безпеку студентів та персоналу, безвідповідальність керівництва створює ризики для людей.
Чи буде реакція влади?
Скандал набрав значного розголосу в соцмережах, а відео з місця подій поширилося мережею. У зв’язку з цим активісти та небайдужі громадяни вимагають від влади негайного розслідування та покарання винних у порушенні безпекових норм.
Серед основних вимог:
Провести розслідування та притягнути відповідальних осіб до відповідальності.
Гарантувати безперешкодний доступ до всіх укриттів Києва.
Посилити контроль за дотриманням безпекових заходів у навчальних закладах та громадських місцях.
Ситуація з укриттями в Києві є лише частиною загальної проблеми з безпекою та умовами проживання в навчальних закладах столиці. Нещодавно журналісти виявили ще один кричущий випадок у гуртожитку НАУ, під керівництвом Ксенії Семеної, де студенти змушені співіснувати з навалою тарганів. Відео, на якому десятки комах заполонили кухню гуртожитку, обурило громадськість і викликало дискусію щодо санітарного стану
студентських житлових приміщень. Акі ситуації свідчать, що керівництво університету в обличчі Семенової, не готове вирішувати нагальні проблеми своїх студентів, що загрожує не лише санітарній ситуації, але й життю, як у випадку з недопуском до укриття під час тривоги.