RU  UA  EN

Понеділок, 5 травня
  • НБУ:USD 41.25
  • НБУ:EUR 46.70
НБУ:USD  41.25
Суспільство

Антикор: сайт без закону та моралі

ЗМІ Image by fancycrave1 from Pixabay

В інформаційному просторі України діє чимало ресурсів, які заявляють про боротьбу з корупцією, проте не всі вони насправді служать інтересам суспільства. Одним із таких можна назвати портал "Антикор". Навколо нього вже не перший рік виникають суперечки та скандали.

Реєстрація є але…

Сайт «Антикор» працює з 2013 року і позиціонує себе як національний антикорупційний портал. Цікаво, що офіційним медіа «Антикор» став лише 9 січня 2025 року. Саме в цей день Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняларішення №88 про реєстрацію.

Не менш цікаво і те, що реєстрантом медіа є ТЕКА-ГРУП ФАУНДЕІШН (ТЕКА-GRОUР FОUNDАТІОN), яка знаходиться в Панамі.

Кінцевим бенефіціарним власником вказано Матвієнко Аліну Вікторівну. Між тим, за деякими джерелами, власники сайту інші. Про це трохи пізніше.

І от тут виникає питання. Чому сайт «Антикор» зареєструвався як офіційне ЗМІ тільки у січні 2025 року?

Відповіддю може бути цитата з офіційногосайту ПАТ “Укрінком”:«Портал «Антикор» був фігурантом понад 1060 судових документів в Єдиному реєстрі судових рішень України, пов’язаних з його шантажною діяльністю. Однак багато постраждалих не змогли домогтися справедливості в суді, оскільки власники порталу уміло приховують свої справжні дані».

Звинувачення у тиску, поширенні маніпуляцій та зв’язках з РФ

Як свідчать публікації, "Антикор" неодноразово опинявся в центрі скандалів, пов’язаних із поширенням непідтвердженої або відверто маніпулятивної інформації.

Наприклад, ПАТ “Укрінком” неодноразово згадував про тиск з боку інформаційного сайту “Антикор”.

«На ньому регулярно з‘являлась недостовірна інформація щодо діяльності нашої компанії. Враховуючи це, ми подали позов до суду на зареєстрованих власників “Антикору», - повідомляли на своєму сайті ПАТ «Укрінком».

«Портал «Антикор» під виглядом антикорупційної діяльності організував схему шантажу, спрямовану на бізнесменів, політиків та посадовців. Власники сайту спочатку публікують компрометуючу або недостовірну інформацію про осіб, що потім змушені платити за видалення таких матеріалів. Станом на 2024 рік плата за видалення однієї статті сягає $12 тисяч», - стверджують в ПАТ «Укрінком».

Як вважають в ПАТ «Укрінком», діяльність сайту може бути пов’язана з російськими структурами: «Антикор» використовує російський хостинг Variti і мав спільний Google Ads ID з декількома російськими ресурсами, що розповсюджують пропагандистські наративи».

Також в «Укрінком» пояснюють, що «після Євромайдану сайт публікував статті, вигідні для Росії, і став одним з найбільших джерел фейкової інформації в Україні».

Можливий власник та чому він за кордоном?

За даними ПАТ «Укрінформ», основними особами, які організували та керують «Антикором», є Костянтин Черненко, Юрій Горбань, його син Богдан Горбань, а також Сергій Хантіль.

Схоже на те, що після 2020 року Костянтин Черненко залишив Україну. Де він наразі перебуває, невідомо. Можливо, в Туреччині або в Німеччині. Водночас діяльність порталу триває, а його представники в Україні продовжують випускати публікації.

Наразі "Антикор", ймовірно, залишається одним із найсуперечливіших ресурсів у медіапросторі України. Звинувачення у маніпуляціях та можливі тіньові аспекти діяльності власників повинні змушувати критично ставитися до інформації, яку публікує цей портал.

Громадськості важливо перевіряти джерела та не піддаватися на потенційні інформаційні маніпуляції.

Новини партнерів