RU  UA  EN

Неділя, 2 червня
  • НБУ:USD 40.50
  • НБУ:EUR 43.75
НБУ:USD  40.50
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

2 червня

1 червня

Всі новини

Черг вже не буде: у Раді пропонують серйозні зміни у процедурі проходження МСЕК

Результати МСЕК осіб з інвалідністю вноситимуть до електронного реєстру, а пройти МСЕК можна буде дистанційно.

Такі зміни містяться у проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.

Читайте також: Що треба взяти з собою на МСЕК: повний перелік документів

Ініціаторами проекту виступають Галина Третьякова, Мар’яна Безугла та інші.

Обов’язок особи проходити медичний огляд в МСЕК пропонують виключити та передбачити право особи визначати форму своєї участі в засіданні МСЕК – особисто чи онлайн.

МСЕК буде вносити до електронної системи охорони здоров’я інформацію про повнолітніх осіб, які пройшли медико-соціальну експертизу, а саме: відомості акта огляду та протоколу засідання комісії, рішення комісії, а також індивідуальну програму реабілітації.

Запропоновані зміни, на думку авторів, "розблокують" можливості цифровізації маршруту пацієнта (як цивільного, так і військового), знімуть фінансовий, часовий та фізичний тягар з пацієнтів, які мусять витрачати здоров'я, гроші та час на дорогу (дістатись до місця засідання МСЕК та повернутись додому або в місце дислокації військової частини), очікування в чергах.

"На сьогодні МСЕК як ланка у реабілітаційному маршруті є зайвою і такою, що не призводить до досягнення цілей реабілітації — відновлення здоров’я до максимального можливого рівня. Це застаріла, корупційна й забюрократизована система, яка поєднала у собі надмірні повноваження, що ставить пацієнта у беззахисне становище й підриває довіру до системи охорони здоров’я. Так, МСЕК поєднує і медичні функції і соціальні (визначення потреб в соціальних послугах). На проблеми у роботі МСЕК наголошують як цивільні, так і військові пацієнти", - зазначають ініціатори законопроекту.

Раніше "Апостроф" писав про те, як оскаржити рішення ВЛК.

  • Вас може зацікавити:

Відбирають телефон, відправляють на ВЛК: нардеп скаржиться на порушення правил призову

Як у перші дні війни: до київських ТЦК вишикувались черги. Відео

Коли військовозобов'язаним треба проходити ВЛК: нові правила