RU  UA  EN

Субота, 19 квітня
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 46.40
НБУ:USD  40.95
Світ

Новини

19 квітня

18 квітня

Всі новини

​Хвороба потрапила через Росію: в Грузії бджоли опинилися під смертельною небезпекою

Фото: pixabay.com

У Грузії поширюється смертельне захворювання бджіл, від якого може загинути до 50% цих літаючих комах. Причиною стало смертельне захворювання медоносних бджіл - тропілелапсоз.

Про це на пресконференції повідомив голова Союзу бджолярів Грузії Михайло Тетруашвілі, повідомляє місцевий журналіст Микола Левшиц.

Тетруашвілі стверджує, що хвороба потрапила до Грузії через Росію, з окупованої території Абхазії. Нині тропілелапсоз найбільш поширений у Гурії, Імеретії та Самегрело. Також проблемою залишаються великі жовті оси, які мешкають у дуплах дерев або на горищах будинків та останнім часом у Грузії помітно розмножилися.

Водночас пише Лешиц, експорт грузинського натурального меду продовжує скорочуватися. У 2024 році експортний виторг знизився ще на 55%, а обсяги поставок впали на 64,4%. Обвал стартував ще 2023 року. Тоді обсяги впали відразу втричі.

А за даними Національної служби статистики Грузії (НССГ), за перші вісім місяців 2024 року з країни вивезли всього лише 23,7 тонни меду, на загальну суму 215 тис. доларів. Просадка порівняно з аналогічним періодом 2023 року становила 55% - за виторгом і 64,4% - за обсягом.

"Життя бджіл у Грузії сумне. Перебувають під пресингом ліків і методів бджільництва. Зовсім не одомашнений вид живих істот доведений до нездатності жити в дикій природі. Уже багато років бджоли не живуть стійко в лісах, тільки у вуликах і тільки на ліках. Тепер традиційне грузинське бджільництво в колодах джарах, просто як казка з минулого", - цитує журналіст одного з підписників свого Телеграм-каналу, який давно займається бджолами.

Тож для допомоги бджолярам, Міністерство сільського господарства Грузії оголосило про чергову програму: воно готове надати допомогу в придбанні вуликів і на кожен вулик виділити субсидію в розмірі 70 ларі. З урахуванням того, що якісний вулик коштує 140-150 ларі, і держава, так покриває половину вартості.

До речі, раніше експерти розповіли садівникам про згубний вплив косіння трави на газоні у червні. Оскільки косіння трави в перший місяць літа може завдати шкоди екосистемі.