Вчені вперше в історії зафільмували живого колосального кальмара – найбільшого безхребетного на планеті.
Відео опублікували на Youtube-каналі американського Інституту океану Шмідта.
Знятий у морських глибинах приголомшливий фільм показує прозоре тіло і вісім рожевих щупалець рідкісної істоти.
Колосальні кальмари можуть виростати до 7 метрів і важити до 500 кг, що робить їх найважчими безхребетними на планеті. Але цей екземпляр, схожий на витончену скляну скульптуру, — просто «підліток» — розміром 30 см.
Рідкісних колосальних кальмарів раніше знімали на відео рибалки, але цей вид ніколи раніше не бачили живими на глибині.
Головний науковий співробітник експедиції, доктор Мішель Тейлор з Університету Ессекса, назвала кадри «приголомшливими» та «красивими».
«Кальмар є підлітком, і жоден з них ніколи не був знятий живим у своєму природному середовищі існування, молодим чи дорослим, — сказала вона MailOnline. — Дорослі особини, швидше за все, уникають транспортних засобів з дистанційним керуванням. Ймовірно, ми застали цього підлітка зненацька, і він вирішив сидіти спокійно й сподіватися, що ми не хижак».
Це сталося через 100 років після того, як у 1925 році було знайдено та вперше описано колосального кальмара на основі зразків зі шлунка впольованого кашалота.
Це неймовірне нове спостереження сталося 9 березня цього року під час експедиції поблизу Південних Сандвічевих островів у південній частині Атлантичного океану.
Дистанційно керований апарат (ROV) SuBastian Інституту океану Шмідта знаходився на глибині 600 метрів, коли транслював відео в прямому ефірі.
Однак ті, хто дивився, не усвідомлювали значення того, що вони бачили на екрані.
«У той час, не будучи експертом з кальмарів і, на жаль, не маючи жодного на борту корабля, ми не усвідомлювали, що бачили колосального кальмара, — додала доктор Тейлор. — Ми знали, що це прекрасний скляний кальмар, тому зупинилися на спуску, щоб подивитися на нього; чому б і ні, це приголомшливо».
Лише пізніше, коли група вчених, що є експертами з кальмарів, переглянула кадри, його особу можна було підтвердити.
Відмінною рисою колосальних кальмарів є гачки на кінцях двох довгих щупалець і в середині кожної з восьми коротших рук.
Ще в 2007 році найбільший зареєстрований колосальний кальмар - самка, була упіймана рибальським судном Нової Зеландії в морі Росса біля Антарктиди.
Крім того, що колосальний кальмар (Mesonychoteuthis hamiltoni) є найбільшим у світі безхребетним, він є найбільшим у світі видом кальмарів і членом родини скляних кальмарів (науково відомих як «Cranchiidae»).
Нагадаємо, раніше в Новій Зеландії присудили титул "риба року" рибі-краплі, яка понад десять років отримала звання "найпотворнішої тварини у світі".