Міністерство розвитку громад та територій напрацьовує фінансову модель для бізнесу у межах створення фонду соціального житла в Україні.
Про це у відповідь на запитання “Апострофа” сказала заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.
“Зараз ми працюємо з Європейським інвестиційним банком - з одного боку, з іншого боку - з представниками бізнесу в Україні і за кордоном. Ми зараз працюємо з одним із американських інвесторів щодо того, яким чином це може бути фінансовою моделлю, як повинна виглядати фінансова модель формування окупного фонду соціального муніципального або соціального житла для бізнесу. Тому що собівартість будівництва житла досить велика, якщо розраховувати, яким чином вона може бути доступною для громадян, нам треба розуміти, а яка допомога держави повинна бути для того, щоб орендна плата була для цих громадян доступною”, - сказала вона.
За словами Козловської, формувати фонд соціального житла фактично вже почали релоковані підприємства.
“Ми бачимо низку реально зреалізованих проєктів, коли представники бізнесу, які не займаються будівництвом, а займаються супутніми напрямками, розуміють, наскільки це важливо, і в них є конкретні кейси побудованих, переобладнаних об’єктів для розміщення своїх співробітників”, - зауважила вона.
Як відомо, створення фонду соцжитла частково допоможе вирішити житлове питання тим, хто цього потребує. Його реалізація передбачена в законопроєкті про основні засади житлової політики. У ньому пропонується передбачити, що рівень орендної плати, що сплачується безпосередньо громадянином за соцжитло, залежить від рівня доходів та майна такого громадянина та регулюється шляхом встановлення механізмів субсидіювання.
Раніше ми писали, що загальна сума угод купівлі-продажу, укладених в обмін на житлові сертифікати "єВідновлення", перевищила 6,5 млрд гривень. Внутрішньо переміщеним особам уже видали понад 5 тисяч житлових сертифікатів "єВідновлення".