RU  UA  EN

Вівторок, 20 травня
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 46.10
НБУ:USD  41.10
Суспільство

Новини

20 травня

19 травня

Всі новини

Бій майбутнього вже тут: технодесант 25-ої бригади перемагає технологіями

Фото: скріншот

Класичні десанто-штурмові війська у ході війни змінюють тактику бойових дій і перетворюються на технодесант. Один з лідерів модернізації - 25-а Окрема повітряно-десантна Січеславська бригада. Сучасні технологічні рішення - повітряні і наземні дрони - дозволяють бійцям проводити успішні операції і тримати позиції на надскладному Покровському напрямку.

Відеорепортаж з позицій технодесанту публікує «Українська правда».

Десантно-штурмові війська стали світовими лідерами у використання малих БПЛА у своїх операціях. А 25-а бригада одна з перших в ДШВ створила роту безпілотних систем. Згодом "січеславці" прийшли до унікального рішення: при бригаді фактично запущено власне електронне виробництво. Тут функціонують лабораторія та пересувні ремонтні майстерні, які вдосконалюють дрони, адаптують цивільні дрони під бойові умови, створюють для десантників спецдрони із підвищеною дальністю і посиленим захистом від ворожих РЕБ.

«Ми йдемо до того, щоб мінімізувати людські втрати і використання людського ресурсу і перекласти абсолютно все на роботизовані комплекси - наземні дрони, звичайні дрони, комерційні дрони, розвідувальні літальні апарати. Тобто по максимуму перейти на роботизовані комплекси, щоб зменшити втрати. Тому й технодесант», - розповів Андрій Тимощук, начальник взводу рухомої майстерні БПЛА-комплексів 25 бригади.

25-а бригада на сьогодні є однією з найбільш боєздатних - і завдяки досвіду, і завдяки активному використанню новітніх технологій. "Січеславці" пройшли пекло 2022-го року, брали участь у звільненні Харківщини і вже понад рік тримають ворога під Покровськом.

«Ми зайшли сюди в березні 2024 року. На той час це ще був Авдіївський напрямок. Було дуже важко. Були постійні штурми з технікою. Кожного дня їхали колони танків, БТРи, БМП. Зараз вони побачили, що на техніці у них нічого не виходить, то перейшли до тактики малих груп. Вони постійно заходять двійками, трійками, стараються накопичитися в якомусь місці і проводити штурмові дії», - розповів командир самохідної артилерійської батареї 25-ої бригади з позивним «Темний».

Саме такі малі групи під час перебування журналістів на позиціях знищив батальйон Сергія. За один виліт дронів - мінус 11 росіян разом з їхніми мотоциклами і багі. Сергій брав участь у звільненні Котлиного, що стало ключовою тактичною перемогою українських військ цього року. Тоді в пригоді стали наземні дрони "січеславців". За їх допомогою з-під носа у ворога з розбитого селища навіть вдалося вивезти двох цивільних жінок старшого віку.

«На нашому напрямку росіяни стоять там само, де і пів року тому. Не даємо їм пройти. Тяжко, зазнаємо втрат. Це війна. Ці втрати треба робити мінімальними», - каже командир батальйону 25-ої бригади Сергій.

"Січеславці" - лідери з використання наземних роботизованих комплексів та повітряних літальних апаратів. Вчитися використовувати дрони в бригаду їдуть навіть іноземці. Їх багато серед інженерів та операторів.

Тут цінують особовий склад, тому всі бойові операції відбуваються винятково в поєднанні з технологіями: якісною розвідкою з повітря, віддаленим мінуванням, підготовкою штурмів артилерією та fpv-дронами.