Кабінет міністрів і Державна служба з питань праці планують відновити раптові перевірки бізнесу, в результаті чого можуть постраждати пересічні споживачі.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
Нагадаємо, Кабінет міністрів 15 лютого зареєстрував законопроект №8045 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці", де пропонується відновити перевірки підприємств без завчасного попередження.
"А ось просто подорожчають продукти харчування. На наш бізнес вже так тиснуть, що у нас найнижчі показники економіки. Може бути, в Конго тільки тиснуть на бізнес більше, ніж у нас. Але я вважаю, що треба тиснути ще сильніше, а ми в собі впевнені і будемо триматися. Слабкі помруть і конкурентів буде менше", - з іронією прокоментував ситуацію співвласник однієї з мереж супермаркетів Борис Музальов.
У свою чергу, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вказав на відмінності у сфері перевірок бізнесу в ЄС та Україні.
"У багатьох розвинених країнах Європи дуже високі і жорсткі штрафи щодо будь-яких порушень в сфері праці. Але справа в тому, що там підприємства просто не знають, що таке адміністративний тиск, неправомірні перевірки і так далі. Скепсис ж українського бізнесу зрозумілий: таке нововведення може бути використано не для боротьби з порушеннями на підприємствах, а для тиску на бізнес. Ключова проблема – відсутність довіри до контролюючим органам", - говорить Забловський.
Заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегирчак з цього приводу сказав наступне:
"Я не знаю, наскільки аспект раптовості ідеологічно збігається з підходом, щоб у нас був електронний реєстр заходів регуляторного рівня. Хоча в деяких випадках якась раптовість не повинна виключатися, але в якості базового підходу вона повинна дуже акуратно бути застосована".
Однак, в будь-якому випадку, зазначений вище законопроект повинен ще пройти голосування в парламенті.
Детальніше читайте в матеріалі "Апостроф.Економіка": Українцям загрожує зростання цін на продукти: бізнесу готують нові перевірки