Глава департаменту комунікацій та сталого розвитку виробника лікарських засобів компанії "Фармак" (Київ) Олена Зубарєва вважає, що держава і бізнес повинні об'єднати зусилля для якнайшвидшого досягнення цілей Стратегії сталого розвитку України до 2030 року.
Таку думку вона висловила на онлайн-конференції Ekonomika+, передають "Українські новини".
На думку Зубарєвої, координуючу роль в процесі мають грати об'єднання підприємців, гнучкі в прийнятті рішень і мають в розпорядженні необхідні ресурси. Як приклад представник "Фармак" привела проект компанії по розробці освітнього екологічного модуля для школярів 8-11 класів і схоже завдання з національного плану дій на 2017-2020 роки для МОН та Мінекології.
"Якби був налаштований обмін інформацією, ми б змогли реалізувати цей проект ефективніше", - зазначила вона.
За словами Зубарєвої, в 2017 "Фармак" прийняв рішення про запуск проекту "Екошкола", спрямованого на формування екопокоління, яке буде бережливо ставитися до природних ресурсів. В рамках проекту було розроблено методичний збірник з освітніми модулями в сфері екології, впливу людини на навколишнє середовище, екологічних проблем сучасності та шляхів їх вирішення. Сюди ж включили розділ з проектного менеджменту, щоб вчити дітей прораховувати економічний ефект проектів, спрямованих на мінімізацію використання природних ресурсів.
Методичку схвалило Міністерство освіти України, вона стала основою для освітніх блоків на Загальнонаціональної платформі "Екошкола".
Зубарєва зазначила, що за 2 роки проект трансформувався з пілотного в Шостці у всеукраїнську освітню програму, при цьому понад 1000 школярів пройшли освітній курс і отримали сертифікати. Бажаючі могли застосувати знання на практиці і взяти участь в екофестивалі "Фармак".
"У цьому році проект "Екошкола" пройшов онлайн в зв'язку з карантином. У ньому взяли участь 25 шкіл з 23 населених пунктів. Всі діти дуже добре підготувалися. Професійна комісія відзначила високий рівень їх знань. Більшість команд було з сіл і невеликих міст, не розпещених увагою бізнесу. В планах "Фармак" створити на базі сайту Екошкола фандрайзингову платформу, для залучення інвестицій з боку бізнесу на реалізацію дитячих екологічних ініціатив. Ми плануємо поширити проект на вузи і можливо адаптуємо навчальні модулі для бізнесу", - зазначила вона.
Раніше "Фармак" заявляв, що надасть школам гранти на реалізацію екопроекту в рамках проекту "Екошкола".
У березні стартував 3 сезон проекту "Екошкола", який поширений на всю Україну.