RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Бізнес

Новини

24 листопада

Всі новини

Американська торгова палата заявила про тиск на іноземних інвесторів

Американська торгова палата (ACC) стурбована зневагою правами компаній під час судового оскарження рішення АМКУ №697-р від 10 жовтня 2019.

Про це йдеться в офіційному листі Американської торгової палати.

На думку ACC, в цій ситуації може мати місце порушення прав і інтересів міжнародних інвесторів в Україні.

"Палата стурбована намаганням покласти відповідальність за структурні зміни ринку дистрибуції тютюнової продукції в 2011-2012, які відбулися за безпосередньої згоди АМКУ, на міжнародні компанії "В.А.Т. - Прилуки", "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", "Імперіал Тобакко Юкрейн" і "Філіп Морріс Україна", - заявили в Американській торговельній палаті.

В АСС кажуть, що ще в листопаді 2011 АМКУ видав ряд дозволів (рішення №№701-р, 702-р, 703-р, 704-р від 23 листопада 2011) на консолідацію ринку без проведення консультацій з виробниками та іншими зацікавленими сторонами.

"Передчасне стягнення штрафу і забезпечення позову у вигляді накладення арешту на майно підприємств є прямим порушенням закону про захист економічної конкуренції, що може привести до падіння надходжень до держбюджету і створення передумов для зростання нелегального імпорту тютюнових виробів", - заявили в АСС.

В АСС закликають органи влади "до справедливих відносин з міжнародними інвесторами в Україні та забезпечення належного правового процесу".

Нагадаємо, що дії АМКУ, який спочатку дав дозволу на монополізацію ринку дистрибуції тютюнових виробів, а потім почав штрафувати за це виробників тютюнових виробів, розкритикували в Європейській Бізнес Асоціації.

Серед іншого в ЕВА заявили, що дії АМКУ суперечать ст. 255 Угоди про асоціацію України з ЄС.

"За час роботи в Україні представники тютюнової індустрії інвестували понад 2 млрд доларів США в економіку держави, а за результатами 2019 року, заплатили 55 млрд грн податків до держбюджету. Відповідно, накладення арештів може практично поставити на паузу роботу 4 міжнародних компаній, які входять в десятку найбільших платників податків України", - застерегли в ЕВА.

Юрист в сфері права міжнародної торгівлі і викладач Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка Ганна Гладштейн нагадує про постанову Верховного суду від 2 грудня 2019 у справі № 910/1646/19, в якому ВСУ по суті визнав помилки в роботі АМКУ в регулюванні тютюнового ринку в попередні роки. Таким чином, робить висновок Анна Гладштейн, своїм рішенням по штрафу АМКУ по суті намагається перекласти з себе відповідальність за помилкові рішення.

У свою чергу, одна з міжнародних тютюнових компаній - "Імперіал Тобакко Юкрейн" - була змушена заплатити штраф, але не визнала свою провину і повідомила АМКУ про подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції і свій намір продовжувати захищати свої права в судах вищої інстанції і міжнародному інвестиційному арбітражі.