RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Бізнес

Новини

23 листопада

Всі новини

Працювали за двома схемами: журналісти розповіли про поставки продукції UBC Group в обхід санкцій

Світовий лідер у виробництві холодильного обладнання харківський холдинг UBC Group, 25% акцій якого належить Європейському банку реконструкції та розвитку, в обхід санкцій поставляє продукцію з окупаційного Криму на територію країн ЄС, Росії та СНД, а також на території ОРДЛО.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів "Цензора" "Переклеювання етикеток, "сліпота" і контрабанда: Як міжнародні компанії обходять "кримські санкції".

Як з’ясували журналісти, продаж обладнання здійснюється за допомогою різних схем. Так, одним шляхом продажу є використання компанії ТОВ ТД "Холодильне обладнання" та ТОВ "Ю БІ СІ КУЛ-Б", зареєстрованих в Бєлгородській області. На обладнанні, яке постачається, натомість вказується юридична адреса і не вказується реальна адреса виробничих потужностей, які знаходяться на санкційній території.

Другий шлях, про які свідчать дані митних реєстрів України – це поставки на адресу двох контрагентів в Україні.

"У митних реєстрах України за 2019 рік є поставки обладнання за фактом з окупованого Криму на адресу двох українських контрагентів: ТОВ ГРІН КУЛ (новий завод UBC Group у Вінниці) і ПрАТ "УКпостач" (основна компанія UBC Group, яка є власником кримського заводу)", - йдеться в матеріалі.

Як свідчать документи, в такий спосіб здійснюється експорт товару з окупованого Криму в країни ЄС для міжнародної пивоварної корпорації Anheuser-Busch InBev, яка є одним з найбільших виробників пива у світі (частка на світовому ринку оцінюється в 28%).

За офіційними даними, свою продукцію UBC Group продає в близько 20 країн Європи та СНД. Серед покупців продукції – міжнародні компанії AbInBev, Heineken, SABMiller, Балтика, Coca-Cola, Pepsi, Red Bull, Carlsberg, Efes.

За інформацією видання, є факти продажу продукції через РФ на окуповані території Донецької та Луганської областей.

"Так, їхнє обладнання купувала компанія "Геркулес", відома роботою в ОРДЛО. У документах чітко зазначена адреса відвантаження в Красноперекопську. Експортером в ОРДЛО є ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "ПЕЛЬМЕНІ І КЕФІР", - йдеться в матеріалі.

30 липня 2014 року було ухвалено рішення Євросоюзу про заборону імпорту кримських товарів, які не мають української ліцензії. Ці заходи стосуються громадян ЄС і компаній, заснованих у ЄС. США запровадили таку заборону в грудні 2014 року. Відповідна постанова українського уряду діє з 16 січня 2016 року.