Українському правосуддю доведеться зайнятися роллю керівника банківського нагляду Нацбанку Катерини Рожкової в реалізації схем Ігоря Коломойського щодо виведення грошей вкладників "Приватбанку".
Таку думку політолог Андрій Миселюк висловив у своєму блозі на "Кореспонденті".
Коломойський, вказує автор, не зміг би роками сам реалізовувати масштабні і складні схеми виведення мільярдів доларів з "Привату". На його схеми довгий час закривали очі як керівництво держави, так і керівництво регулятора - Національного банку, впевнений Миселюк.
Причому, додає він, в прямі обов'язки останніх якраз і входило пильно стежити, щоб "Приват", як і будь-який інший банк, у своїй діяльності дотримувався всіх норм. І гарантував недоторканність і безпеку грошей вкладників, які довірили цього банку-гіганту свої кошти.
Автор вказує, що ще в 2015 році МВФ провів стрес-тест "Приватбанку"». Було виявлено, що на той момент банк майже не мав забезпечення під видані кредити. Більше 200 великих позичальників виявилися за великим рахунком пустушками і "прокладками".
"Однак після отримання цих документів за цілий рік Нацбанк не домагався надання "Приватбанком" ліквідних застав. Це питання знаходилося в прямій відповідальності саме Катерини Рожкової як керівника банківського нагляду", - вказує автор.
Миселюк згадує, що в журналістському розслідуванні зазначалося: "У банківських колах ходять чутки, що Рожкова діяла повністю в інтересах Коломойського, допомагаючи виводити активи, а нападки на неї в ЗМІ - просто відволікання уваги від реальних мотивів".
За його інформацією, з Вашингтона після підозр колишнім топ-менеджерам "Приватбанку" продовжують вимагати від офіційного Києва продовження роботи в розслідуванні зловживань з грошима вкладників цього банку і нових результатів в цьому напрямку. Причому американці ставлять питання про ключових дійових осіб, які були замішані в реалізації цих схем, підкреслює Миселюк.