Шламосховища Миколаївського глиноземного заводу не несуть небезпеки навколишньому середовищу або здоров'ю людей.
Про це заявив Олександр Оглобля, директор Українського державного науково-дослідного і проектно-вишукувального інституту "УкрНДIводоканалпроект", який проектував два шламосховища МГЗ.
Про це вчений і інженер заявив під час круглого столу, присвяченому діяльності Миколаївського глиноземного заводу. Зараз "УкрНДIводоканалпроект" також займається реконструкцією перших двох шламосховищ.
Олександр Оглобля підкреслив, що в контексті діяльності українського МГЗ некоректно наводити приклади катастроф в Угорщині або Бразилії, оскільки аварії не пов'язані з самим шламом, а є наслідком помилок проектувальників сховищ.
"Шкода від шламу є тільки, якщо він запилювання проходить або потрапляє через просочування і фільтрацію в водні басейни і ту воду, яку ви п'єте. Наше завдання - цього не допустити. Ми говорили про Угорщину. Чому там лихо сталося? Тому що прорвало дамбу. А дамба була прорвана не через плинність шламу, а тому що там було зайвий паровий тиск, який призвів до руйнування дамби, бо там були неправильно виконані розрахунки. Я вам більше скажу: у Бразилії була така ж трагедія, тільки не на глиноземному шламосховищі, а на хвостосховищі. там теж була прорвана дамба і загинули люди. І там теж була помилка проектувальника", - сказав Оглобля.
Він запевнив учасників круглого столу, що особисто дає гарантії безпеки шламосховища під Миколаєвом: "Я вам гарантую, що у вас безпечне шламосховище", - заявив він. Його слова підтверджуються тим фактом, що крім різних псевдо-екологів до МГЗ немає претензій з боку контролюючих органів у сфері екології, медики не фіксують впливу діяльності заводу на здоров'я людей, які проживають поруч.
Раніше повідомлялося, що міжнародний аудит, проведений незалежною норвезької сертифікаційної компанії Det Norske Veritas (DNV), підтвердив відповідність екологічного менеджменту на МГЗ вимогам міжнародних стандартів. Аудитори високо оцінили стандарти діяльності МГЗ в сфері екологічного менеджменту, а також відзначили що кожна перевірка показує постійне їх покращення. МГЗ, що входить в міжнародний алюмінієвий холдинг RUSAL, заснований промисловцем українського походження Олегом Дерипаскою, одним з перших українських промислових підприємств в Україні отримав сертифікат міжнародного зразка про відповідність екологічним стандартам.
Експерти також відзначають, що засновник RUSAL'а зробив підприємства цього міжнародного холдингу індустріальним еталоном екологічної безпеки в своїй галузі, а сам холдинг є світовим лідером по впровадженню нових інженерно-технічних рішень в сфері захисту навколишнього середовища. В Україні на Миколаївському глиноземному заводі застосовуються ті ж рішення в сфері екологічної безпеки, які реалізовані в розвинених країнах світу - в США, Австралії та Ірландії.