Тарифи на тепло потрібно підвищувати на 50-60%, щоб довести їх до економічно обґрунтованого рівня, однак населення осилити таке подорожчання навряд чи зможе. Тому існує інший варіант - зростання платіжок за тепло в межах 10% з компенсацією різниці в тарифах для комунальних підприємств з місцевих бюджетів.
Про це повідомляє видання LB.ua.
"Тоді центральний бюджет, у свою чергу, зможе сконцентруватися на фінансуванні програм модернізації теплового господарства. Другим важливим напрямом для підготовки до зими є активізація місцевих органів влади для забезпечення правових підстав для укладання договорів на поставку газу комунальним підприємствам", - йдеться в статті" Теплий прийом ".
Автори матеріалу нагадують, що чимало ТКЕ, відповідно до статуту, не можуть підписувати договори на певну суму без згоди місцевих рад.
"Наприклад, в Одеській і Харківській областях за півтора місяці до початку опалювального сезону лише третина підприємств працює з "Нафтогаз трейдингом". Нехай ще 15-20% знайшли іншого постачальника. А що думає інша половина, поки не зрозуміло", - наголошується в статті.
На думку авторів матеріалу, в результаті існують ризики, що через таку повільність комунальні теплоенергетики будуть без газу до початку опалювального періоду. І це - попри наради з підготовки до зими, які проводяться в областях і містах по кілька разів на тиждень.
"Судячи з усього, багато виробників тепла зайняли вичікувальну тактику. Розрахунок простий - довести ситуацію до межі і поставити уряд перед вибором: або залишити людей без тепла, або дозволити відбирати газ без гарантій оплати. В ідеалі - повернути ПСО, коли "Нафтогаз" буде зобов'язаний здійснювати поставки і навіть через суд не може повернути борги неплатників", - зазначено в статті.