На Дніпропетровщині близько 1000 га заказника "Приорільський" віддали в довгострокову оренду родичу чиновника, змінивши в Держгеокадастрі їхнє цільове призначення. Завдяки небайдужості місцевої громади, суд наклав на землі арешт і заборонив вчиняти щодо них будь-які дії. Але у кадастрі тривають сумнівні операції з вже арештованими ділянками.

Про сітуацію розповіли в ефірі місцевого телеканалу.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

На початку 2021 року службовці ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області змінили цільове призначення для 9 земельних ділянок ландшафтного заказника "Приорільський" загальною площею 1000 га.

Ці землі на території Чернеччинської ОТГ переважно віддали в оренду на 49 років Владиславу Вишневському, який виявився братом колишнього очільника Держгеокадастру області. Ще 192 га поблизу села Гупалівка передали зареєстрованій у Дніпрі з капіталом 10 тис. грн фірмі "Соняшниковий рай".

Таким чином, фактично у приватних руках опинились русло ріки Оріль, частина лісу, гідроспоруди та під’їзні шляхи до станцій державного нафтопроводу Лисичанськ-Кременчук, який проходить цими ділянками, повідомили на сторінці "Стоп нелегал - Закон один для всіх".

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Обурені знищенням національного надбання та бездіяльністю керівників ОТГ, місцеві мешканці ініціювали у Новомосковській РДА нараду за участі представників правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування.

12 квітня 2021 року за фактами зловживання службовцями ГУ Держгеокадастру Дніпропетровщині своїм становищем й безпідставної зміни цільового призначення земельних ділянок державної власності було почато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 ККУ.

А 6 травня Новомосковський міськрайонний суд ухвалив накласти на вказані ділянки арешт, із забороною вчиняти будь-які дії стосовно цих земель природно-заповідного фонду. Цікаво, що цей вердикт Феміди двічі намагався оскаржити в апеляції очільник дніпропетровського ГУ Держгеокадастру Дмитро Свердлін.

Дніпровський апеляційний суд скарги чиновника не задовольнив. Проте сумнівні операції з землею не припинились: як розповів місцевий активіст Микола Мурчич, у кадастрі вже арештовану ділянку землі розділили на декілька окремих, прибравши її кадастровий номер з архівних даних. А замість нього додали 9 нових кадастрових номерів.

Попри наявне кримінальне провадження, службові особи ГУ Держгеокадастру, які протиправно змінили цільове призначення державних земель "Приорільського", не лише не притягнуті до відповідальності, а й продовжують виконувати свої повноваження. Відтак громадські активісти у соцмережі звернулись до в.о. голови Держгеокадастру Сергія Завадського та очільника Мінагрополітики Романа Лещенка, аби привернути їх увагу до цієї кричущої ситуації.