Уряду України необхідно терміново вживати заходів, що обмежують експорт металобрухту, оскільки після повноцінного запуску метзаводу "Електросталь" в Курахово дефіцит сировини збільшиться на 500-600 тис. тонн на рік.
Таку думку висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомляє "Мінпром".
Він також зазначив, що поновлення роботи ще одного електрометалургійного підприємства в Україні є позитивним явищем.
"Це підприємство раніше працювало з перебоями якраз через брак металобрухту. А оскільки завод придбала компанія, яка займається ломозаготівлею, то забезпечення сировиною саме цього підприємства буде гарантовано", - сказав Каленков.
"Але для всієї галузі це означає, що попит на брухт зросте на 500-600 тис. тонн на рік. Враховуючи, що пропозиція брухту обмежена, це означає, що на таку ж цифру збільшиться дефіцит сировини для інших виробників", - додав він.
Таким чином сьогодні актуальність захисту українського ринку від недобросовісного експорту зростає, упевнений президент "Укрметалургпрому".
"Всі металурги розраховують на те, що Кабінет міністрів таки ухвалить рішення і обмежить експорт брухту. Це може бути зроблено або підняттям мита до рівня, коли воно зможе виконувати свою регулюючу функцію - близько 200 євро/тонну; або ж запровадженням тимчасової повної заборони на експорт брухту. Ми сподіваємося, що це буде зроблено найближчими тижнями, тому що щодня безконтрольного вивезення металобрухту призводить до додаткових втрат для бюджету та зниження валютної виручки", - наголосив Каленков.
Каленков також звернув увагу на майбутнє традиційне зниження ломозаготівлі в зимовий період.
"І тому крім зростання цін, крім вивезення сировини, яке могло бути перероблено в Україні ми реально можемо прийти до того, що металургійні підприємства будуть виробляти менше продукції, тому що їм не вистачає брухту", - резюмував президент "Укрметаллургпрома".