RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

2 травня

Всі новини

Нардеп Дмитро Кисилевський закликав скасувати угоду УЗ з Wabtec через високий ризик корупції

Народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський вимагає скасування угоди щодо закупівлі в кредит "Укрзалізницею" американських локомотивів Wabtec без будь-якої локалізації. На думку народного депутата, ця угода потенційно корупційна і є прикладом саботажу проголошеної президентом Володимиром Зеленським нової економічної політики "Зроблено в Україні", яка передбачає пріоритет для вітчизняних виробників при закупівлях товарів державними установами та компаніями.

Про це Дмитро Кисилевський написав у колонці "Стривай, паровозе". Скандальна угода УЗ по локомотивам Wabtec має бути скасована".

"УЗ вже не вперше дивиться за кордон в питаннях оновлення тягового парку. Попередні спроби передбачали бодай якусь локалізацію і демонстрували знання тодішнього менеджменту УЗ про існування в країні внутрішніх виробників. Угода з французьким Alstom передбачала локалізацію 35%. Ганебна угода по купівлі локомотивів GE – і та забезпечила локалізацію на рівні 10%. Siemens в консультаціях з Міністерством інфраструктури не так давно озвучував готовність до локалізації понад 50%. Нинішній очільник УЗ Євген Лященко в перемовинах з новим постачальником досяг нуля. Тим часом українські заводи, які під обстрілами продовжують платити українським громадянам зарплату і податки на армію, навіть не були в курсі таких перемовин", - зазначає нардеп.

За даними Федерації роботодавців в Україні можна локалізувати виробництво локомотивів приблизно на 55%. Деталі для залізничного транспорту виробляються на підприємствах у Харкові, Кременчуці, Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Полтаві, Києві і десятках інших міст України.

11 квітня Укрзалізниця оголосив про угоду щодо закупівлі в кредит 40 тепловозів виробництва американської компанії Wabtec на суму 156 мільйонів доларів.