Вітчизняний ритейл, який наразі відіграє значну роль у посиленні оборонного потенціалу країни та на який припадає близько 14% ВВП України, опинився у досить скрутному становищі.
«Це стало наслідком призупинення електронної процедури бронювання критично важливих працівників до 15 листопада 2024 р. внаслідок запланованого «аудиту заброньованих військовозобов'язаних», — повідомляється у публічному зверненні Асоціації ритейлерів України до Кабінету міністрів на офіційному ресурсі асоціації rau.ua.
Ритейлери у цьому документі наголошують, що спричинена таким рішенням втрата ключових співробітників ставить під загрозу продовольчу безпеку країни, адже саме галузь ритейлу забезпечує населення необхідними продуктами і товарами першої необхідності. Особливе занепокоєння викликає можливість відтоку працівників, відповідальних за управління логістичними ланцюгами, складськими запасами, а також за оперативну роботу з постачальниками.
Стабільне функціонування сектора роздрібної торгівлі є критичним для забезпечення сталих ланцюгів постачання та підтримки економічної стабільності усієї держави.
«Звертаємо увагу Уряду на те, що у деяких випадках система електронного бронювання через портал «Дія» мала затримки у розгляді запитів, які тривали іноді більше трьох діб. Тому надзвичайно важливо, щоб період аудиту не створив додаткових перешкод у бронюванні працівників на ключові посади. Призупинення процедури бронювання до 15 листопада є неприпустимим у цих умовах», — наголошують в Асоціації ритейлерів.
В Асоціації пропонують простий крок, який допоможе мінімізувати ризики продовольчої безпеки України, ніяк не нашкодить мобілізаційним процесам та не створить великих проблем для відповідального бізнесу: «Долучаючись до інших бізнес-об'єднань, ми закликаємо уряд терміново розглянути можливість автоматичного продовження чинних бронювань на 60 днів для всіх критично важливих працівників компаній на час проведення «аудиту», у яких бронювання закінчуються у період з 17 жовтня по 20 листопада 2024. Такий крок допоможе зберегти безперервність процесів, а також уникнути можливих перебоїв у постачанні продуктів та товарів першої необхідності».